logo

10 Aralık 2014

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN STK SİNERJİSİ

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR

 

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit  Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül ve beraberindekiler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları’nı ziyaret ederek,dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Akgül, burada yaptığı açıklamada, derneklerinin önemli projeleri olduğunu belirterek,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yapmak istediklerini ifade etti.

Dernek olarak sorumluluk isteyen bir görevi icra ettiklerini belirten Akgül, ‘’Dernek olarak Türkiye Harp Malülü Gaziler, şehit dul ve yetimleri  için önemli çalışmalar yapıyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalar gerçekleştirmek istiyoruz’’ dedi.

Abdulhakimoğulları ise Sivil Toplum Kuruluşlarının  çalışmalarını önemsediklerini belirterek, STK’ların toplumsal dinamizm  açısından önemli olduğunu kaydetti.

Kurumlarının faaliyet alanına giren derneklerle ortak çalışmalar yürüttüklerini belirten  Abdulhakimoğulları, ‘’ Sivil toplum kuruluşları, demokratik bir toplum oluşturulmasında, devlet,toplum, birey ilişkilerinin demokratik bir şekilde düzenlenmesinde önemli bir enstrümandır.  Sivil Toplum  Kuruluşlarının yaygın olduğu ve kabul gördüğü toplumlarda problemlerin çözümlerinin daha kolay olduğu, kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişki ve münasebetlerinde  daha  başarılı yürüdüğü önemli bir realitedir’’ dedi.

Abdulhakimoğulları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, STK’larla işbirliği içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx