logo

16 Aralık 2014

AKDAĞ SANAYİ SİTESİ’NDE İHALE SÜRECİ BAŞLIYOR

AKDAĞ

Erzurum’un önemli yatırımlarından biri olan, Tortum Yolu Üzerinde inşa edilecek  530 işyerinin yapılacağı S. S Akdağ Sanayi Sitesi’nde ihale hazırlığına başlandı. S. S. Akdağ Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Dikel, Akdağ Sanayi sitesinin yer tesliminin yapıldığını belirterek, ihale hazırlığına başlandığını ifade etti.

Amaçlarının Erzurum’a önemli bir ticaret merkezi kazandırmak olduğunu belirten Dikel, 16 Kasım 2014 tarihinde  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  Sanayi Siteleri Genel Müdürlüğü elamanları kontrolünde  yer tesliminin yapıldığını  anımsattı.

Üst yapı ihalesi evraklarının  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına teslim edildiğini belirten Dikel, ‘’ Tortum yolu üzerinde inşa edilecek, Sanayi sitesi, içerisinde bulunan 300 ila 2bin metrekare  arasındaki  530 iş yerinin teslim tarihi temel atıldıktan 3 yıl sonra yapılacak.  Erzurum ekonomisi bu yatırımla birlikte önemli bir canlılık yaşayacak. Amacımız, kent ekonomisine katkı sağlayacak bu önemli yatırımın , bir an önce bitirilmesini sağlamak’’ dedi.

Dikel, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti:

‘’Projemizin amaçları, denetimsiz bir şekilde yapılmış çevre kirliliğini ve plansız kentleşmeye neden olan dağınık şekildeki iş yerlerini bir araya toplamak suretiyle çevre sağlığına ve şehrin planlı gelişmesine katkıda bulunmak. Benzer iş kollarında çalışan ve birbirini tamamlayıcı üretim yapan işletmelerin aynı site içerisinde toplanmasıyla verimliliğin ve kar artışının sağlanması, ihtiyaçlarının daha ekonomik karşılanması, Sanayinin az gelişmiş bölgelerde yaygınlaştırılması suretiyle geri kalmışlığın önlenmesi ve teşvik edilmesi, Sanayi sitemizde ortak hareket etme, çevresel faktörlerin maliyetini paylaşma ve katılımcı yönetimin geliştirilmesi,  Erzurum tortum yolu üzeri soğuk çemlik mevkii karşısı 1200 dönüm üzerinde kurulan kooperatifimiz, 530 iş yerinden oluşmakta olup yüzde  70 Sanayi Bakanlığı’nın kredi desteği ile yapılacaktır Toplam bedeli 120.milyon  TL ye mal olacaktır. İş yerinin teslim tarihi temel atıldıktan 3 yıl sonra yapılacaktır. Kooperatifimiz içerisinde sosyal donatı alanlarında Hizmet binası, Kafeterya, Lokanta, Kahve, Düğün salonu, Terzi, Berber, Arıtma tesisi, Çıraklık okulu, Fuar alanı, Sergi, Kongeras salonu, Spor kompleksi, Sağlık ocağı, İtfaiye, Piknik alanları, Doğu Anadolu’nun en büyük Mobilya Beyaz Eşya Satıcıları Alışveriş merkezi olacaktır’’

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx