logo

05 Aralık 2015

ARAS ELEKTRİKTEN DUYGULANDIRAN HASSASİYET

 

ars3 Aralık gününün Dünya engelliler günü olması dolayısıyla birçok sivil toplum kuruluşu, kamu kurumu özel şirketler hatta hükümetler ve ülkeler duygu dolu hassas mesajlar yayınladılar. Bazıları bu günün anlamına uygun sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren çalışmalarla kamuoyunu hassasiyete davet ettiler. Bunlardan birisi de Erzurum’da Aras Elektrik çalışanlarından geldi. Bedensel engelli bir vatandaşımızın bir yıl boyunca elektrik kullanım bedelini üstlenen Aras Elektrik çalışanları; bölgesel anlamda bir ilke imza attılar.
Tesadüf eseri cami önünde limon satan bir vatandaşı fark eden Aras Elektrik çalışanı, vatandaşın engelli olduğunu fark edince kendi şirketi içinde bir kampanya başlatmaya karar verdi. Bir yıl boyunca M.G adlı vatandaşımızın elektrik faturalarını Aras Elektrik çalışanları arasından toplanarak ödenmesi fikri ile çalıştığı şirketten M.G adlı vatandaşın borç sorgulamasını yapan personel, gördüğü manzara karşısında hayretler içinde kaldı. M.G adlı vatandaşın hiç borcu yoktu. Bunun üzerine M.G adlı vatandaşı araştıran Aras Elektrik kurumu, M.G’nin iki çocuğu olduğunu ve çocuklarının birisinin de üniversite de okuduğunu öğrenince M.G ile temasa geçti. Aylık gelirinin sadece iki ayda bir verilen sakatlık maaşından ibaret olduğunu öğrenen kurum; çalışanlarıyla beraber harekete geçerek önümüzdeki bir yıl boyunca M.G’nin elektrik faturalarını ödemeye karar verdi.
Olayın 3 Aralık dünya engelliler gününe tesadüf etmesiyle günün önemine uygun davranış sergileyen Aras Elektrik çalışanları insanımızın gizli hissiyatına dokunan bir de mesaj yayınladılar.
İŞTE O MESAJ
Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olabilir. Çünkü bütün anayasalar, bildirgeler, beyannameler ve manifestolar temelde insan hakları ve özgürlük felsefesi üzerine kurulmuştur. Bu yönüyle engelli insanların yaşadıkları sorunlar temelde tüm insanlığın ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olmakla birlikte, doğuştan da gelebilir. Bizler; engellilere yönelik kurumsal hizmetlerin geliştirilmesinin ancak toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteğiyle gerçek boyuta ulaşacağını düşünüyor, onların normal bir hayat sürmeleri için engellerden bir tanesini kaldırarak farkındalık oluşturmaya çalıştığımızı ilan ediyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.