logo

26 Eylül 2018

ARICILIĞA İLGİ ARTIYOR

DSC_0336

Mustafa Biber,Babasının 45 yıldır yürüttüğü işi devr alarak,yaptığı kapsamlı çalışmalarla bölgede tanınan ve güvenilen arıcılardan biri oldu.

Arıcılık gittikçe artan bir popülerliğe sahip oldu.Şüphesiz ”Arıcı” olmak için en önemli kriterlerden biri arıları sevmek.

Arıcılık ticarinin yanında hobi olarak ta yapılıyor. Arıcılığı hem ticari hemde hobi olarak yapanlarda çoğunlukta.İşte onlardan biri Narman’lı 29 Yaşındaki Mustafa Biber.Atatürk Üniversitesi Pazarlama Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Biber,500 Arı ile yıllık 5 Ton Bal üretimi yaparak,doğal ve organik balı vatandaşlarla buluşturuyor.

Narman’da belirli noktalarda arı kovanları olan Mustafa Biber,Babasının 45 yıldır yürüttüğü işi devr alarak,yaptığı kapsamlı çalışmalarla bölgede tanınan ve güvenilen arıcılardan biri oldu.

Zamanının büyük bir bölümünü kovanlarının başında geçiren Biber,arıcı olmanın en temel şartının arıları sevmek olduğunu kaydetti.

Hedefi doğrultusunda çalışmalarını yürüten Biber,”Hedefim ürettiğimiz doğal ve organik bal ürünlerini ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya tanıtmak ve pazar oluşturulmasını sağlamaktır”dedi.

Arıcılığı ilgilendiren tüm konularda yeterli bilgiye sahip olan Mustafa Biber’in bilgi ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.Detaylı bilgi için www.balperi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Betboo giriş