logo

ASP İL MÜDÜRLÜĞÜ HINIS’TA SAHA ÇALIŞMASI YAPTI

 

hjAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ilçelerde kurum tanıtımına yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce, Hınıs Kaymakamlığı Kültür Merkezinde konferans salonunda düzenlenen programa Hınıs Kaymakamı Bülent Ay ve kamu kurum yöneticileri katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Kerim Kunt, düzenlenen programda, kurum çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi aktardı.
Kurumun kadın, engelli, çocuk, şehit yakınları ve gazilere yönelik önemli hizmetler sunduğunu anımsatan Kunt, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereği açılan ŞÖNİM’in, şiddet olgusunun nedenleri, varlığı ve sonuçlarıyla tek elden ve çok yönlü mücadele edilebilmek amacıyla kurulduğunu söyledi.
Programın ardından ŞÖNİM’de görevli sosyologlar Nesrin Çatman ve Yunus Emre Akgül tarafından Hijyen eğitimi, Aile İçi iletişim, Okul ve Aile konularında eğitim verildi.
Öte yandan Aile Eğitim Programı Eğitmeni Gamze İspirli tarafından Zekai Aktaş Kuran Kursu’nda kadın kursiyerlere yönelik ‘’Aile ve Alışveriş’’ konusunda seminer verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

Betboo giriş