logo

ASP İL MÜDÜRÜ YURT, ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİ ÇALIŞANLARIYLA BİRARAYA GELDİ

 

aspAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt, Çocuk Koordinasyon Merkezi yöneticileri ve çalışanlarıyla toplantı düzenledi.
Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt, İl Müdür Yardımcıları Harun Akpınar, Cemil İlbaş Çocuk Koordinasyon Merkezi Müdürü Ünal Aksakal ve çocuk evlerinde çalışan bakım elemanları katıldı.
Yurt, burada yaptığı konuşmada, çocuk evleri modeliyle çocuk refahının artırılmasının amaçlandığını belirterek, devlet korumasındaki çocukların en iyi şartlarda yetiştirilmesi için sağlanan imkânların, rasyonel şekilde değerlendirildiğini ifade etti.
Devlet korumasındaki çocukların barınma, eğitim ve sağlık gibi hizmetlerinin en kaliteli şekilde sağlanması için bakım elemanlarına önemli görevler düştüğünü belirten Yurt şunları söyledi:,
‘’ Devlet korumasındaki çocukları kendi çocuklarımızdan daha çok hassasiyet göstermeliyiz. Onların vatana, millete yararlı bireyler olarak yetiştirilmesi bizler açısından kutsal bir görev. Çocuk evlerinde çalışan personelimizin bu duyarlılıkta olduğunu biliyoruz. Eğitim bireyler üzerinde istendik davranışların oluşturulmasıdır. Eğitimle sağlanan bu olumlu davranışları çocuklarımızda görmek bizleri mutlu ediyor. Bakanlığımız yurt modelinden çocuk evleri ve sevgi evleri modeline geçti. Önümüzdeki süreçte yetiştirme yurtları ve çocuk yuvası sevgi evine dönüştürülecek. Kurum olarak etkili ve kaliteli hizmet sunmak bizlerin asli görevidir’’
İl Müdür Yardımcısı Harun Akpınar ise kurum insan kaynakları politikasında, nitelikli iş gücünün istihdam edilmesinin önemli bir yer edindiğini belirerek, bu alandaki çıtanın her geçen gün yükseldiğini ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Betboo giriş