logo

AZİZİYE’NİN MİNİKLERİ KAYAKLA BULUŞUYOR

 

3Aziziye Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan Aziziye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Aziziye İlçe Gençlik Hizmetleri spor Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen “Aziziye’nin Minikleri Kayakla Buluşuyor” projesi kapsamında Aziziye’de ikamet eden dar gelirli ailelerin 3. ve 4. Sınıflarda okuyan 15 kız, 15 erkek toplam 30 öğrencinin Temel Kayak Eğitimi için açılış töreni düzenlendi.
Düzenlenen törene Kaymakam Zafer Öz, Aziziye Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Yaşar Elen, Kayak Antrenörü Vahdet Alettinoğlu, öğrenci ve aileleri katıldı.
Proje kapsamında 30 öğrenci haftada iki gün Temel Kayak Eğitimi alarak Aziziye Spor Kulübünün lisanslı sporcuları olacaklar.
Açılış töreninde konuşma yapan Kaymakam Öz; amaçlarının sosyo ekonomik olarak dez avantajlı ailelerimizin çocuklarının, spor aktivitelerini kullanarak sosyalleşmesi ve topluma uyum sağlamasına katkı sağlamak, kendisi ve toplumla barışık, özgüveni yüksek bedensel olarak güçlü bireyler yetiştirmek ve kayak sporunu yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.
Kaymakam Öz, “Erzurum’un kış sporları merkezi konumunda bulunmasından istifade ederek, özellikle yetim ve öksüz aile çocuklarımızın kış sporlarıyla tanışmasını ve bu alanda lisanslı sporcular yetiştirmeyi hedeflemekteyiz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Betboo giriş