logo

09 Haziran 2017

BAKAN AKDAĞ, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİYLE İFTARDA BULUŞTU

ASP2

 

Erzurum Valiliği koordinatörlüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi ailelerine iftar programı düzenlendi.

Palandöken Kayak Merkezinde bir otelde düzenlenen iftar programına Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı  Mehmet Sekmen, kamu kurum temsilcileri ve çok sayıda gazi ve şehit yakını katıldı.

Kuranı kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, şehitliğin önemli bir mertebe olduğunu belirterek, şehit ve gazi ailelerin her türlü sorununun aşılması noktasından ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

İlbaş, şunları söyledi: ‘’Şehitlerimizin emaneti, emanetimizdir.  Devlet olarak her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Onların her türlü sorun ve sıkıntısının giderilmesi konusunda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu millet, şehadet şerbeti içen şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerini asla unutmayacaktır. Her zaman sizlerin yanında  olmak bizlere mutluluk veriyor. Bu duygularla şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabır, diliyor,  şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum. ’dedi.

Bakan Akdağ, burada yaptığı konuşmasında, hükümetin terör konusunda kararlığının devam ettiğini söyledi.

Akdağ şehitliğin önemine değinerek şunları söyledi:  ” Şehitlerimiz, bizler bu yemekleri burada yiyelim diye, bu iftarları emniyet içerisinde açalım diye güzel Türkiyemizde huzur içinde kardeşlik içinde dostluk içinde, barış içinde yaşayalım diye hayatlarını feda ettiler. Rabim hepsinden razı olsun. Cenabı hak mekânlarını cennetin en güzel yeri kılsın ve biliyoruz ki öyledir. Biz dua edeceğiz, elbette ki bunların güzel hatırlarını yaşatmak için dua etmek, boynumuzun borcudur.   şehitlerimizin şefaatine muhtacız. Keşke cennete onlarla birlikte olsak. Allah’a şükürler olsun, kötü niyetli kötü niyetlilere rağmen Türkiye huzur içerisindedir.  Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği doğrultuda meseleye tamamen hakim olmuş durumdadır. Şundan içiniz rahat etsin. Allah’ın izni ile bu topraklar üzerinde kötü emellilere, teröristlere asla göz açtırmayacağız. Onlara yakaladığımız her yerde gerekeni yapacağız. Bu kararlılık içinde olmak, mücadeleyi bu şekilde devam ettirmek bizim boynumuzun borcudur. Bizim şehitlerimize olan vazifemizi yerine getirmemizdir. Onun için bu hususlarda çok kararlıyız. Bu hususlarda elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Şundan da emin olmanızı istiyorum. Burada toplanan bütün aileler, anneler, babalar, eşler, çocuklar ve gençler hepiniz bizim kardeşimizsiniz. Hangi ihtiyacınız olursa olsun, kardeşlik hukukunun gerektiği her ne varsa onların hepsi için biz buradayız’’

Programda ayrıca Bakan Akdağ ve Vali Azizoğlu şehit ve gazi yakınlarının masaların tek tek dolaşarak,  şehit ve gazi yakınlarıyla bir süre sohbet ettiler.

Program, Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın iftar duası ile program sona erdi.

ASDP8

ASP5

 

 

ASP1

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx