logo

03 Nisan 2018

Başkan Bulutlar,“Kemertaş’ın vefatıyla gönül sesimizden bir tel daha kopmuştur”

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Erzurumlu kültür ve sanat insanı Mükerrem Kemertaş’ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Başkan Bulutlar,“Kemertaş’ın vefatıyla gönül sesimizden bir tel daha kopmuştur”

Başkan Bulutlar, “Sanatının bile kendisiyle müsemma olduğu bir değeri, bir markayı kaybetmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyiz. Merhum Mükerrem Kemertaş ağabeyimiz, hakikaten de yeri kolay doldurulamayacak bir sanat duayeniydi” dedi.
Erzurum’un beşeri sermayesi içerisinde önemli bir yer teşkil eden Mükerrem Kemertaş’ın, Dadaş’ın gönül sesinin bir temsilcisi olduğunu dile getiren Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, “Mükerrem Kemertaş ağabeyimizin vefatıyla gönül sesimizden bir tel daha kopmuş oldu. Kendisi adeta ömrünü vakfettiği sanatıyla gerçekten de emsalsiz bir değerimizdi. Eserlerini yıllar boyunca hem hafızalarımıza, hem de dilimize nakşettik. O, Erzurum’un aslında yanık olan bağrının bir parçasıydı. Kendisi, kesinlikle unutmayacağımız bir sanat duayeni ve markası olarak hafızalarımızdaki yerini hep koruyacak. Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx