logo

BAŞKAN ORHAN’DAN ANLAMLI HEDİYE…

IMG_7222

Binbir Hatim geleneğinin yaşatıldığı Erzurum’da Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, sabah namazı sonrası cemaate çorba ikram ederek, Kuran-ı Kerim hediye etti.

Aziziye Belediyesi tarafından vatandaşlara sabah namazı sonrası çorba ikram edilerek, Kuran-ı Kerim hediye edildi.

BinbirHatim geleneğinin yaşatıldığı Erzurum’da Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan cemaate eşlik etti. Aziziye İlçe Müftüsü Nurettin Akgül, AK Parti Aziziye ilçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, Belediye Başkan Yardımcıları Halil Özcan, İlhan Umut Akdaş, Meclis Üyeleri Mehmet Akarsu ve Adnan Korkmaz ile birlikte Ilıca Çarşı Camii’nde vatandaşlarla çorba içen Başkan Orhan, daha sonra cemaate Kuran-ı Kerim hediye etti.

Binbirhatim geleneğinin asırlardır Erzurum’da yaşatıldığını dile getiren Başkan Orhan, Pir Ali Baba’nın başlattığı bu geleneğin yaklaşık 500 yıldır devam ettiğini ifade etti. Başkan Orhan, “Hayat rehberimiz olan Kuran-ı Kerim şüphesiz ki dünyamızı ve ahiretimizi ışıklandıran güneşimiz. Erzurum’un birçok camisinde olduğu gibi, ilçemizde de iki camide BinbirHatim geleneği yaşatılmaktadır. Şüphesiz bu gelenek Erzurum’a çok yakışıyor. Binbir Hatimleri başlatan Pir Ali Baba’nın Erzurum’da türbesinin bulunması, bu geleneği ilimiz için daha bir anlamlı kılmaktadır. Bu hayırlı geleneğe hemşehrilerimizin gösterdiği ilgi memnuniyet vericidir. Binbir Hatim geleneğininşehrimizin manevi dünyasına uygun olarak yaşatılması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Sabah namazı sonrası çorba ikramımızı da gelenekselleştirerek cemaatimizle kaynaşma ve istişare toplantılarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx