logo

27 Aralık 2015

BAŞKAN ORHAN’DAN NİTELİKLİ KONUT MÜJDESİ

 

bülAziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, belediye tarafından yapılan çalışmaları basın mensuplarına anlattı. Yapılacak faaliyetlerle ilgili de bilgilendirme yapan Orhan, kentsel dönüşümle nitelikli konut ihtiyacının karşılayacağını ifade etti.
Ilıca Termal Otel’de basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’de yapılan faaliyetler ve 2015-2019 stratejik planıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Göreve geldiği günden bugüne yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Orhan, vatandaşların memnuniyeti adına her türlü faaliyeti yürüttüklerini ifade etti. Belediyedeki beyaz masa ile vatandaşların şikayet ve öneri taleplerini değerlendirerek kaliteli hizmet verdiklerini vurgulayan Başkan Orhan, 2015-2019 yılı için yol haritası belirlediklerini söyledi. 2015-2019 yılları arasındaki stratejik planımızı ve performans programıyla ilgili Orhan, “Kentsel dönüşümle ilgili ilçemizin önemli çalışmalara ihtiyacı var. Bunun haricinde Dadaşkent’teki Gezköy ve 200 Evler bölgesinde kamulaştırmalar tamamlandı. Gezköy’de bölgesinin önemli bir bölümü TOKİ başkanlığına ait. Biz TOKİ ile birlikte bu bölgede nitelikli konutlar üreteceğiz. Bunun fizibilite çalışmaları tamamladık..Projeleri de son aşamasında. Artık ihaleye hazır durumda. Hem Erzurum mimarisi korunarak hem bölgenin imar konumu göz önünde bulundurularak projelerimizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Ilıca Mahallesi’nde yapılacak projelere de değinen Orhan “Ilıcanın çehresini değiştirecek projelere devam edeceğiz. Yeni oluşturacağımız caddenin projesi tamamlandı.Dükkanlar inşaat üretimi olarak belli şekle geldi. Ilıca’nın çehresini değiştireceğiz. İnşaat sezonunun başlamasıyla projelerimiz kaldığımız yerden devam edeceğiz. Haziran ayına kadar ticari aksda gerçekleştirilecek bütün projeyi bitirip dükkanların yer aldığı bölgenin artık ticarethane olarak yeniden hak sahibi esnaflara verilmesini sağlayacağız. Ilıca’nın girişindeki çarşının Mayıs ayı gibi sökümüne başlayacağız. Burası artık son safhaya geldik bundan sonraki süreçte Ilıca modern görünüme ulaşacak” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.