logo

Başkan Sekmen bütçe kullanımında Türkiye birincisi oldu

 

ytErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, bütçe kullanım performanslarının resmi veri sonuçlarına göre yatırım giderlerinde Türkiye birincisi oldu.
İmar Yapı Derneği’nin (İMYAD) 2015 yılı için “Rakamlar düzelmeden şehirler düzelmez” sloganıyla başlattığı otuz büyükşehir belediyesi arasından bütçe kullanım performanslarının resmi verileri doğrultusunda değerlendirme ve ödüllendirme projesi sonuçlarına göre en çok yatırımı yüzde 64.21 ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi. İMYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ayaz, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Otuz Büyükşehir Belediyesi arasında birinci olmak kolay değil. Yatırım performansları, tahsilat performansı, personel giderleri performansı ve harcama performansı dikkate alınarak kesin hesaplar incelenip söz konusu sonuca varıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi birinci oldu. Yani bütçesinin yüzde 64.21’ini yatırımlara ayıran Erzurum Büyükşehir Belediyesi yatırımlarıyla zirveye oturdu” dedi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Erzurum’u Türkiye birinciliğine layık görenlere teşekkür ederek, “Kısa adı İMYAD olan İmar Yapı Derneği’ne teşekkür ediyorum. Bizler daha güzel, yaşanabilir, modern, kentsel dönüşümde zirveye ulaşmış, ekonomi, turizm, ticaret ve sporda lider bir kentin inşa ve ihyası için çalışıyoruz. Tek bir sevdamız var, o da Erzurum’dur. Aziz hemşerilerimin destek ve duasıyla her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir Erzurum’a, daha mutlu ve müreffeh bir şehre kavuşacağız” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx