logo

BAŞKAN SEKMEN GAZETECİLERLE BULUŞTU

2

2679101825

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen, projelerini ve gelecek yılların şehir planlamasını anlatmak üzere, Müceldili Konağı’nda gazetecilerle buluştu. Sabah kahvaltısında konuşan Başkan Sekmen, Büyükşehir Belediyesi’nin Erzurum’a kazandırdığı proje, çalışma ve değerlerden söz etti.

Kale ve çevresinde yapılan düzenlemelerin Erzurum’a tarihi ve imar konusunda büyük orandan katkı sağlayacağını ifade eden Sekmen, Kale ve çevresi, Lalapaşa, Ulu Camii, Yakutiye Medresesi, Taş mağazalar, Kasımpaşa, Ayaz paşa ve gibi yerlerin koruma amaçlı imar planlarının çizildiği ifade etti. Kale çevresinin büyük oranda kamulaştırıldığını ve çalışmaların devam ettiğini anlatan Sekmen, önümüzde ki yıllarda tarihi binalarında restoresine başlanacağını kaydetti. Erzurum’da ilk defa WİNTER FEST adı altında bir program düzenlediklerini ve bu kapsamda hazırlıkların devam ettiğini belirten Sekmen, ” Bu sene WİNTER FEST ile tanıtım ve etkinliklerimiz devam edecek. Festivalimiz bu hafta başlayacak. Bu haftaki sanatçılarımız Murat Dalkılıç, Sagopa Kajmer ve Mustafa Ceceli konserleriyle festivalimiz devam edecek. Bunun bir kısmı şehir merkezinde bir kısmı oteller bölgesinde yapılacak. Festival kapsamında kayak, buz pateni yarışmaları ve eğlenceli programlar düzenlenecek” şeklinde konuştu.

2019 Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları’nın (EYOWF) Erzurum’da yapılacağına dikkat çeken Sekmen, EYOWF için yarışacak gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Kış olimpiyatlarının önemine değinen Sekmen, “2019 EYOWF’ Erzurum’umuza aldık. Bu 2011 olimpiyatlarının bir üst kategorisidir. Bu ay içerisinde bir toplantı yaparak onların çalışmalarını başlatacağız. Bu arada da bu olimpiyatlarda yarışacak gençleri yetiştirmemiz lazım. Onun için bu adımları atacağız. Çok yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.
Basın toplantısı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve göstermek amacıyla gazetecileri Erzurum Kalesi, Bat Pazarı ve Kavaflar Çarşı’nda gezdirdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx