logo

BBP AZİZİYE İLÇE KONGRESİ YAPILDI

 

aziziye4

Büyük Birlik Partisi Aziziye İlçe Teşkilatı 1.Olağan kongresini yaptı.İl Merkezinde toplanan Kongrenin divan başkanlığını Serkan Korukçunun yaptığı kongrede divan heyetine A.Müslim Kalkan,Murat Markopcuoğlu,ve Erhan Ükelge seçildi. Kongreye MKYK üyesi Cevat Özer İl Başkanı Yener Gözütok, Yakutiye İlçe başkanı Abdurrahman Durmuş, Palandöken İlçe başkanı Muhammet Yardımcı, Alperen Ocakları Doğu Anadolu Bölge Başkanı Erhan Ükelge ve İl yönetim kutulu üyeleri katıldı.

Kongre İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başladı, siyasi konuşmalar bölümünde İl başkanı Yener Gözütok söz alarak şunları söyledi; Türkiye’nin halen 1982 Anayasa ile yönetilmesinin utanç verici olduğunu belirten Gözütok, her fırsatta millet iradesinden bahsedenler ihtilal dönemi ürünü olan yüzde on barajını kaldırmak bir yana dursun konuşulmasından bile rahatsız oluyorlar. “Biz koymadık ki, kaldıralım” diyorlar. Bu ülkede kendinizin koymadığı onca yasayı değiştiniz ki. Sadece ihale yasası ile 150 den fazla oynadınız. Bu işin kaçamağı. Maalesef Meclis de bir çok parti temsil edilememektedir. Bu düzenin bir an önce değişmesi gerekir. Madem Demokrasi diyoruz, temsilde adalet diyoruz, milli irade diyoruz, o zaman milletin önüne yüzde on barajı gibi garabeti neden koyuyoruz. Her fikrin, her düşüncenin Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilmesinden yanayız. Aynı zamanda siyasi partiler yasası, seçim yasası sil baştan yapılmalı, halkın ve seçmenin iradesi genel başkanın iki dudağı arasında olmamalı. Siyasi partiler Devlet yardımını hakça ve adil almalıdır. 2015 Genel seçimlerine giderken üç partinin alacağı beş yüz milyonun üzerindeki hazine yardımından diğer partiler tek kuruş alamayacak. Bumudur adalet, hak ve eşitlik.

Gözütok  “İktidar partisi bu ülkeyi 12 yıldır AB kapılarında diz çöktürmedi mi?iktidar dönemlerinin ilk dört yılında uçaktan inmediler o Avrupa ülkesi senin bu Avrupa ülkesi benim diyerek gezdiler. Bütün yasaları AB ye göre dizayn edenler, Kokorecimize bile karışan AB karşısında diz çökenler, sabahtan akşama AB uyum yasası çıkaranlar şimdi AB olmasa da olur diyorlar. O zaman AB gereksizdi ya, 12 yıl bizi kapılarında niye süründürdünüz, gündüz gözü havayı fişek niye attınız, hani AB kurtuluştu, medeniyetti, elzemdi, şimdi ne değişti?” dedi.

Daha sonra Seçimlere geçildi. Seçime tek liste halinde giren Abdussamet ACAR delegenin tamamının oyunu alarak Aziziye İlçe başkanı seçildi. Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Abdussamet Acar, Sinan Uçar, Ali Alkan, Bülent Güloğlu, Suat Durmuş, Ali Kuzik, Abdullah Binici.

Kapanış da İlçe Başkanı seçilen Abdussamet ACAR bir teşekkür konuşması yaptı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx