logo

BBP İL BAŞKANI GÖZÜTOK’TAN 23 TEMMUZ MESAJI

buyuk_birlik_partisi_erzurum_il_baskani_yener_gozutok_h343416_ff91fERZURUM KONGRESİ’NİN 99.YILI KUTLU OLSUN

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok Erzurum kongresinin 99. yıldönümünde bir mesaj yayımladı. 

Gözütok mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1.Dünya savaşının ardından işgal edilen vatan topraklarını savunmak ve devletine sahip çıkmak için bölgesel mücadelede bulunan ve KUVA-YI MİLLİYE olarak adlandırılan milli iradenin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında bölgesel bir direniş kongresi olarak toplanmasına rağmen aldığı kararlar ile milli bir kongreye dönüşen Erzurum Kongresinin 99.yılını kutluyoruz.
İçinde bulunduğumuz bütün olumsuz şartlara rağmen Milletin iradesini ortaya koyan bağımsız ve milli bir duruş sergileyen Erzurum Kongresi kararları TBMM’nin açılması ve milletin kendi iradesi ile yönetilme isteğinin en güçlü kanıtıdır.Bu kongrede alınan kararlar işgal kuvvetleriyle mücadele eden Kuva-yı Milliye birliklerine moral olmakla beraber yeni Türk Devleti’nin de yönetim anlayışını belirlemiştir.
İstiklal Mücadesi’nin en önemli adımlarından biri olan Erzurum Kongresi bir milletin direniş öyküsünün başlangıcı niteliğindedir. İhtiyaç halinde her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan kahraman Dadaşların kararlı duruşu ve milletin üzerinde hiçbir iradeyi kabul etmeyen tutumları aradan geçen 1 asıra yakın sürede de değişmemiş, değişmeyecektir.
Bu vesile ile İstiklal Savaşı’mızda her türlü olumsuzluğa rağmen milletin iradesini, vatanın bağımsızlığını korumak için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor. Hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

bahis siteleri Betboo giriş