logo

ÇALINAN LAPTOPLARINI İNTERNETTE BULDU

 

ÇALOlay, Avcılar Üniversite mahallesinde laptop servisi olan bir işyerinde meydana geldi. İddiaya göre işyerine giren iki hırsız, içeride bulunan 10 adet laptopu alarak kayıplara karıştı.

“LAPTOPLARINDAN 3 TANESİNİN İZİNİ HATAY’DA BULDU”
Hırsızlık olayını polise ihbar eden işyeri sahibi Erdem Uçar, bir yandan da laptopları internette aramaya başladı. Yaklaşık 3 bin internet sitesini inceleyen mağdur, çalınan laptoplarından 3 tanesinin izini Hatay’da buldu. Uçar, çalınan laptopları Hatay’a giderek polis yardımıyla geri aldı.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ
Çalınan laptoplardan 3 tanesinin izini bulabildiğini ifade eden Erdem Uçar, “Bir kısmını kendi çabalarımızla araştırıp bulma şansımız oldu. İnternetteki bilgisayar malzemelerinin en çok satıldığı yerlerde kendi cihazlarımıza uygun modellerde arama yaparak ve yaklaşık 3 bin tane kaydı süzerek müşteri cihazlarımızın seri numaralarını bulduk. Bu şekilde satıldığı yeri ve dükkan ismini takip ederek cihazların Hatay’da olduğunu bulduk. Ardından uçakla Hatay’a giderek savcımızdan izin alarak baskın yaptık” dedi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA
Hırsızların laptopları çalma anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, gece işyerine girmek için arka bahçedeki bodrum penceresinin demirlerini büken iki şahıs, içeri giriyor. Ardından cep telefonlarının ışığını kullanarak etraftaki laptopları seçerek almaya başlıyor.
Polisin hırsızları yakalamak için başlattığı çalışma sürüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

Betboo giriş