logo

19 Haziran 2017

ÇEKMEKÖY’DE ERZURUM RÜZGÂRI

thumbnail_IMG_5184-19-06-17-09-32

thumbnail_IMG_5190-19-06-17-09-47

 

İstanbul Çekmeköy Belediyesince ramazan ayı boyunca düzenlenen ramazan etkinliklerinde Erzurum standı açıldı.

Çekmeköy Erzurumlular Derneği tarafından açılan standa Erzurum’a özgü, kadayıf dolması, semaver çayı ve Erzurum ketesi gibi yöresel damak tatları, etkinliklere katılanlarla paylaşılıyor.

Çekmeköy Erzurumlular Derneği Başkanı Baki Özdemir, Erzurum’un tanıtımın her alanda etkili bir şekilde yapılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, ramazan standına yoğun ilgi gösterildiğini ifade etti.

Erzurum’un zengin bir kültüre sahip olduğunu belirten Özdemir, ‘’Dernek olarak hemşehri dayanışmasıyla önemli çalışmalara imza atıyoruz. Erzurum kültürünün doğru bir şekilde tanıtılması için elimizden geleni yapıyoruz. Erzurum kadayıf dolması ve semaver çayına yoğun ilgi var’ ’dedi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen şenliklere binlerce kişinin katıldığını belirten Özdemir, ‘’Çekmeköy  Belediyesi  tarafından ramazan ayı  boyunca yapılan enliklerde her akşam farklı bir etkinlik düzenleniyor. Büyükler, Kuran-ı Kerim tilaveti, naat dinletisi, sohbet programları ve ilahi konserlerinde buluşurken, çocuklar için Ramazan’ın vazgeçilmezi Hacivat ve Karagöz, Meddah Hikayeleri, Nasreddin Hoca tiyatrosu gibi etkinlik ve oyunlar da düzenleniyor.  Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Erzurum damak tatlarını sunarak, Erzurum’un tanıtımına katkı sağlıyoruz.  Çekmeköy Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Poyraz’a bize bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Erzurum standını ziyaret eden misafirler ise özellikle kadayıf dolması ve semaver çayını çok beğendiklerini belirterek, farklı damak tatlarını şenliklere taşıyan Çekmeköy Erzurumlular Derneğine teşekkür ettiler.

thumbnail_IMG_5189-19-06-17-09-32 (1)

thumbnail_IMG_5191-19-06-17-09-47

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx