logo

17 Aralık 2015

ÇOCUKLAR YERLİMALI HAFTASINI PAZAR KURARAK KUTLADILAR

 

şŞehir ve Kültür Araştırmaları Derneği bünyesinde 4-6 yaş grubu çocuklar için alternatif eğitimprogramı uygulayan Şehirder Çocuk Akademisi, “Yerli Malı Haftası” etkinlikleri çerçevesinde akademinin Anadolu Sokağı’na Pazar kurdu. Çocuklar tezgâhlarda çocuklar arkadaşlarına ve öğretmenlerine satış yaptılar.
Manav, kestaneci, balıkçı, simitçi, baloncu, fırıncı gibi meslekleri ve bu meslek erbaplarının üretimlerini yaşayarak öğrenen öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu. Akademi içerisine gerçeklerini aratmayacak gerçeklikte kurulan pazar, velilerin de takdirini topladı. Pazardan sonra öğrenciler akademinin sokağında yerli malı haftasını öğretmenleriyle birlikte eğlenerek kutladılar.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan akademinin sorumlu müdiresi Nurdan Efe, düşüncelerini “Çocukların hayatı hayata dokunarak öğrenmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Ekip olarak çok çalışıyoruz. Ortaya hem özgün hem yararlı işler çıkıyor. Çocuklar çok küçük olmasına rağmen Türkiye’de ve bölgelerimizde yetişen ürünleri öğrendiler. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” sözleriyle ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş