logo

07 Aralık 2014

DEMİR İÇİN CANLARINI HİÇE SAYDILAR!

 

DEMİR

 

Yakutiye Belediyesi tarafından Boyahane Hamamı ve Lalapaşa Cami gibi tarihi eserlerin gün yüzüne çıkması ve rahat bir çevreye ulaşılması adına Cennet çeşme sokak üzerinde çalışmalar başlatıldı. Sokak üzerinde dükkân yıkımları sürdürülürken, yıkım esnasında canları hiç sayarak çalışma alanına giren ve demir toplamaya çalışan gençler yürekleri ağza getirdi.

 

Yakutiye Belediyesi tarafından Boyahane Hamamı ve Lalapaşa Cami gibi tarihi eserlerin gün yüzüne çıkması ve rahat bir çevreye ulaşılması adına Cennet çeşme sokak üzerinde yıkım çalışmaları devam ediyor. Ancak dükkânların yıkımı esnasında hiç bir güvenlik önlemi alınmaması ve demir toplamak için canlarını hiçe sayarak çalışma alanına giren gençlere izin verilmesi gözlerden kaçmadı. Yoldan geçen vatandaşlar şerit ile alanın kapatılmamasından şikâyet ederken, olası bir facia ucuz atlatıldı.

2 metre yanlarında yıkım yapan dozere aldırış etmeden moloz yığınlarından demir çıkarmaya çalışan gençlerden Eyüp Danışman, ekmek parası için mecburi demir topladıklarını söyledi. İş bulamadıklarını ve ailelerine bakmak zorunda olduklarını anlatan Danışman, “Evimize ekmek götürmek için mecburi demir topluyoruz. Dozer yanımızda yıkıyor bizde demirleri çıkarıp, hurdacılara satıyoruz. Tehlikeli olduğunu biliyoruz ama mecburuz” şekline konuştu.

“ÖNLEM ALINMALI”

Öte yandan yolu kullanan vatandaşlar çalışma yapılan sokağın kapatılması gerektiğini belirterek, “Burada yıkım çalışması yapılıyor. Hiç bir önlem alınmamış. Ne bir şerit ne bir levha var. Dozer yıkıyor, kamyonun içine boşaltıyor. Allah korusun bir kayma ya da dikkatsizlik sonucu o molozlar yoldan geçenlerin üstüne dökülse bunun hesabını kim verecek. O araçları da kullanan bir insan” ifadelerini kullandı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx