logo

Diş hekimlerinden Başkan Sekmen’e teşekkür

 

disErzurum Büyükşehir Belediyesi, Diş Hekimleri Günü ile Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla il genelinde bulunan diş hekimlerinin onuruna bir toplantı düzenledi.
Tarihi Müceldili Konağı’nda düzenlenen programa Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Doğan, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulvahit Erdem, Erzurum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Yaptırmış, Doğu Anadolu Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürü Dt. Funda Filiz Kocamangil, Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğretim üyeleri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli diş hekimleri ile Erzurum il merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren diş hekimleri katıldı.
Başkan Vekili Doğan, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Erzurum Büyükşehir Belediyemizin bütün alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da önemli çalışmaları var. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ekibi, ‘Sağlıklı dişler, mutlu gülüşler’ adlı proje kapsamında il genelindeki 45 okulda ağız ve diş sağlığı eğitimi başlattı. 7 ay sürecek proje kapsamında 7 bin 500 öğrencimize ağız ve diş sağlığı eğitimi verilecek. Eğitim verilen her bir öğrenciye de ağız ve diş sağlığı bakım seti hediye ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen göreve geldiği ilk günden itibaren, Erzurum’un her alanda kalkınmasını sağlamak için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehrimizdeki değişim ve dönüşümü hepimiz açıkça görüyoruz, hepimiz de şahidiz. Sadece belediyecilik hizmetlerinde değil aynı zamanda şehrimizin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif kalkınmasında da yaptığımız yatırımları ve verdiğimiz destekleri sizler de görüyorsunuz, bizzat şahitsiniz. Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü kutluyorum.”
Toplantıya iştirak eden diş hekimleri de bu özel günü düşünerek böylesine anlamlı bir toplantıyı gerçekleştiren Erzurum Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx