logo

14 Aralık 2015

DOĞASEVERLERİN KIZAK KEYFİ

 

doğErzurum (İHA) – Erzurum’un Oltu ilçesinde doğaseverler, yürüyüş yapmak yerine kızakla kaymayı tercih etti.
Oltulu bir grup doğasever, Uzunoluk Mesire alanına giderek Köroğlu Kalesi’nden kızaklarla kaydı. Doğasever grubun sözcüsü Osman Aslan, bu haftaki yürüyüş gününde bir değişiklik yaparak kızakla kaydıklarını belirtti.
Aslan, aktivite öncesi yaptığı değerlendirmede “Ebeveynler çocuklarını hiç olmazsa hafta sonları bilgisayar başından kaldırarak doğa ile iç içe olabilecekleri bu tür ortamlara getirmeliler. Doğa ile çocuklarının bütünleşmesini ve doğaya karşı daha duyarlı olmalarına katkı vermeleri çok önemli. Ellerindeki cep telefonu ve bilgisayarlarından bir gün dahi olsa uzaklaştırarak çocuklarının yaşlarına uygun etkinliklere katılımını sağlamalılar. Bizler de çocukluğumuzda yaşadığımız oyunlardan olan kızakla kayma aktivitesini gerçekleştirerek içimizdeki çocuğun ölmediğini göstermek istedik” dedi.
İnsanların doğa ile bütünleşerek, doğa iç içe olarak daha mutlu yaşayacaklarını dile getiren Osman Aslan ve doğasever grubu, akşam saatlerine kadar hem kızakla kayarak spor yaptı hem de doyasıya eğlendi.
Doğasever grubundan Hikmet Ceylan ise kayaktan son derece keyif aldığını belirterek, “Bu bölgede yaşayan tüm gençler ve çocuklarımız bu güzel aktivitelerden yeterince yararlanmalılar. Bu bölgede oldukça güzel bir kayak tesisi yapılabilir. Kış turizmine oldukça uygun bir ortam var. Bu konuda bu yöreye yatırım yapılabilir. Dolayısıyla gençlerimizin bu hususta idari makamlarından talepte bulunmaları gerekiyor” ifadelerini kaydetti.
Doğaseverler, etkinlik kapsamında Köroğlu Kalesi’nden 2 kilometrelik bir parkuru kızakla indikten sonra kızakları araca iple bağlayarak yokuş yukarı da kayarak çıktı. Doğaseverler zaman zaman yaşadıkları küçük kazalara rağmen keyifli bir gün geçirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.