logo

05 Aralık 2015

EKSİ 17 DERECE’Yİ GÖREN ERZURUM’DA GÖLET VE DERELER BUZ TUTTU

 

ekDoğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklıklarının eksi 17’ye kadar düştüğü Erzurum’da şehir merkezindeki bir gölet buz tuttu.
Kar yağışı etkisi altına giren Doğu AnadoluBölgesi’nde soğuk havalar hayatı olumsuz etkiliyor. Gece yarısı hava sıcaklıklarının sıfırın altında 17 dereceye kadar düştüğü Erzurum’da şehir merkezine yakın yerlerdeki dereler ve göletler buz tuttu. Yaklaşık 30 santimetre kalınlıkta buz tabakası oluşan gölette güzel manzaralar oluştu. Soğuk havaların etkisiyle kuşlar da soğuktan donarak öldü. Öte yandan, gece yarısı sıfırın altında seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle sürücülere gizli buzlanma ve don uyarısı yapıldı. Kışın Erzurum’da zorlu geçtiği ifade eden vatandaşlar, “Soğuk havadan korunmak için sıkı giyinmeye çalışıyoruz. Biz yıllardır bu soğuklara alışkınız. Erzurum’a kar ve soğuk yakışıyor” diye konuştular.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.