logo

ELEKTRİKLİ SOBALAR KAPIŞ KAPIŞ!

 

soba 1Erzurum’da kış mevsimi kendini hissettirmeye başlarken, kış için yapılan hazırlıklar hız kazandı. Bu kapsamda odun sobası kuramayan vatandaşlar, elektrikli sobalara büyük rağbet gösterdi. Esnaf ise durumdan memnun.

8 ay kış, 4 ay yaz mevsimi yaşayan Erzurum’da vatandaşlar kış için hazırlıklarını arttırmaya başladı. Yakacak odun, erzak, kömür, doğalgaz gibi ihtiyaçların yanında odun sobası kuramayan vatandaşlar, elektrikli sobalara yöneldi. Her evde bulunabilen elektrikli sobalara gösterilen ilgi, Erzurumlu esnafı memnun etti.

Sultan Elektrik sahibi Hikmet Hepoğlu yaptığı açıklamada, kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte odun sobası yakamayan vatandaşların elektrik sobalarına yöneldiğini söyledi. Müşterilerin genel olarak apartmanda oturan kişilerden oluştuğunu kaydeden Hepoğlu, kış mevsimi ile birlikte satışlarda hareketlenme yaşandığını ve durumdan memnun olduğunu belirtti. Elektrik sobasının odun sobasına göre daha temiz ve kolay kullanılabilir özelliği nedeniyle tercih edildiğini anlatan Hepoğlu, fiyatların kaliteye göre 50 liradan başlayarak 250 liraya kadar çıktığını kaydetti. Teknoloji ile birlikte eski tarz sobaların rafa kalktığını ve yeni, modern, güvenli elektrikli sobaların satışa sunulduğunu belirten Hepoğlu, Erzurumlu vatandaşların gönül rahatlığı ile elektrikli soba alışverişi yaptığını ifade etti.

Hepoğlu, “Erzurum soğuk bir memleket. Bu nedenle ısınma, en büyük ihtiyaçlardan biri haline geldi. Genelde apartmanlarda oturan, odun kömür sobası yakacak durumda olmayan müşterilerimiz elektrikli sobaları tercih ediyor. Satışlardan memnunuz. Yeni elektrikli sobalarımız var. Bunlar oldukça güvenilir, ısı ve zaman ayarlı sobalar. Genelde bunlar tercih ediliyor.” ifadelerini kullandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx