logo

ERTANSA’DAN SOSYAL SORUMLULUK ÖRNEĞİ!

 

ggERTANSA soğuk kış günlerinde yabani hayvanları unutmayarak insanlık dersi verdi.
Hava sıcaklığının -35 dereceye kadar düştüğü günlerde Erzurum halk ekmek ekibi belirlenen noktalara hayvanlar için ekmek bıraktı.
Şehrin ekonomisine ve istihdamına verdiği katkılarla gündemden düşmeyen ERTANSA, anlamlı bir projeye daha imza attı. Soğuk kış günlerinde hayvanların hayatlarını idame ettirecek yiyeceği bulamayacağına dikkat çeken şirket harekete geçti. Erzurum Halk Ekmek ekibi ile gerçekleştirilen bu organizasyon ile 11 ayrı noktaya hayvanlar için ekmek ve yem bırakıldı. ERTANSA A.Ş. Genel Müdürü Yasin Deniz “Asıl vazifemizin bu topraklara hizmet etmek olduğu gerçeği ile yeni bir projeye imza atmış bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz çalışmalar istihdama ve sosyal hayata hizmet etmektedir. Fakat yaşadığımız dünyanın da sahip olduğu bir düzeni vardır. Ekolojik denge olarak adlandırılan bu düzen bozulduğu takdirde yapmış olduğumuz çalışmalar ne yazık ki belirlenen hedeflere ulaşmayacaktır. Vicdani ve hayati sorumluluğumuz olan bu çalışma ile doğaya ve insanlığa katkı sağlıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in daha önce söylediği gibi Erzurum’un taşına, toprağına, uçan kuşuna bile sahip çıkacağız. Aç kalan veya aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya olan yabani hayvanların ihtiyaçlarını bu yöntem ile gideriyoruz. Yaklaşık 11 noktada vermiş olduğumuz bu hizmet kış aylarının etkisi geçinceye kadar sürdürülecektir. ERTANSA A.Ş. olarak doğaya ve insanlığa katkı sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
ERTANSA A.Ş. ekipleri Abdurrahman Gazi Türbesi, Palandöken ile Türbe Yolu Arası, Kent Ormanı, Tortum Yolu Üzeri, Havaalanı Yolu, Tekederesi Mevki, Üniversite Çamlıkları, Ilıca Şeker Fabrikası Civarı, Pasinler Yolu, Eski Askeri Havaalanı Yolu ve Sway Otel yukarısında belirlediği 11 ayrı noktada çalışmayı gerçekleştirdi.
ERTANSA A.Ş. geçtiğimiz aylarda TEMA VAKFI ile yaptığı 5 Bin Fidan Dikimi etkinliğinde de sosyal sorumluluğa vermiş olduğu önemi sergilemişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Betboo giriş