logo

ERVAK KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ

kadın şiddet

Er- Vak Kadın Komisyonu bilgilendirme konferanslarına devam ediyor…

Erzurum Kalkınma Vakfı Kadın Komisyonunun  bir süreden beri devam ettirdiği bilgilendirme konferansında  “Kadına şiddet’in sosyolojik ve psikolojik boyutu” anlatıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonun da gerçekleştirilen konferans, Prof.Dr.Zülal Özkurt koordinatörlüğünde, Doç.Dr. Nuran Karacan ve Doç Dr. Başaran Gençdoğan tarafından verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Er-Vak  Başkanı Erdal Güzel ,toplumun sorunlarıyla ilgili bilgilendirme ve farkındalık oluşturma çalışmalarının artarak devam edeceğini ve  tüm  Erzurumluların Er-Vak’ı   izlemeğe devam etmelerini söyledi.

Güzel.son yıllarda hızla artan kadına şiddet olaylarına ve uyuşturucu bağımlılığına karşı yaptıkları konferans,panel ve tiyatro gibi etkinliklerle halkı bilgilendirmeyi ve konularla ilgili kamu oyunun dikkatini çekmeyi amaçladıklarını ifade ederek, Er-Vak’ın  sadece iktisadi ve kültürel konularda değil şehri ilgilendiren her alanda faaliyet yaptığını bu yüzden dolayı dadaşların gururu ve Erzurum’un onuru olduğunu vurguladı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx