logo

ERZURUM SİVİL TOPLUM PLATFORMU VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT KONSEYİ’NDEN TERÖRE KINAMA

 

sonErzurum Sivil Toplum Platformu ve Büyük Şehir Belediyesi Kent Konseyi’nden ortak bir açıklama yapılarak Ankara’da ki terör saldırısı ve diğer terör saldırıları kınandı.
Yapılan açıklamada şunlar yer aldı;
“Terör ve teröristler, tarihin hiçbir döneminde kendileri için bir şey yapmamışlardır. Başkalarının, maşası, taşeronu ve Oyuncağı olarak kullanılmışlardır.
Son Ankara saldırısında da apaçık görüldüğü gibi, amaç ülkemizi terörize etmek, topluma korku salmak ve içinde bulunduğumuz coğrafyada yaşanan kaosta Türkiye’nin hata yapmasını sağlamaktır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, halkın bütünlüğünü tehdit etmek için terörü kullananların eliyle ülkemizde yaşanan kardeşliğe bomba koyan kirli elleri kınıyor ve lanetliyoruz.
Millet olarak soğukkanlı duruşumuzu korumaya devam ederken, şunun bilinmesini istiyoruz; Umutsuzluk ve yeis bize yakışmaz. Birlik ve beraberliğimizi hedef alan; elleri ayakları uluslararası arenada cirit atan terör alçakça ve şerefsiz bir oyunu sürdürmektedir.
Ortadoğu kazanı içinde aydınlık yarınlara gebe tek ülke olan Türkiye, ateşin içine çekilmek istenmekte, eli kanlı terör örgütleri bu amaç için kullanılmaktadır.
Şehirlerin ve mekanların önemi yoktur. Terör için önemli olan huzursuzluk ve kargaşadır. Çünkü leş kargaları böyle ortamları sever. Irak’ı, Suriye’yi ülke olmaktan çıkaran; halklarını katleden, milyonlarca insanı göç ettiren bu büyük savaşların arkasında da başlangıçta terör vardır.
Türkü, Kürdü, Arabı, Çerkezi, Lazı hepimiz bu ülkenin insanlarıyız. Bize düşen görev, sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların oyunlarını başlarına geçirmek için her zamankinden daha çok kenetlenmektir. Bu duruşumuzu ülke genelinde korumaya devam ettikçe hainler, onların yerli işbirlikçileri ve maşaları umduklarına nail olamayacaklardır.
Ülkemiz insanının ortak bir gelecek inşa etmenin sorumluluğu ile hukuk meşruiyeti içerisinde, terör sorununu çözmeye yönelik yapıcı, gerçekçi çözüm önerilerini bulmak ve uygulamak için bütün gücü ile emek sarf eden devletimizin bütün yetkililerine teşekkür ederken, başta son Ankara saldırısında hayatını kaybedenler olmak üzere; bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx