logo

ERZURUM’A 3 MİLYON 900 BİN KM FİBER KABLO!

 

FİBERTürk Telekom (TT) Erzurum’a 2014 yılında yaptığı yatırımlar ile yıl sonunda 3 Milyon 900 Bin metre fiber altyapıya ulaştı.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi TT, Erzurum’a yatırım yapmaya devam ediyor. 2014 yılında 5 Bin 140 haneye haberleşme altyapısı yaparken 8 Bin 700 hanenin de altyapısı yenilendi. Ayrıca, Erzurum’a yapılan yatırımlarla 2014 yılında 120 Bin metre fiber kablo tesisiyle beraber toplamda 3 Milyon 900 Bin metre altyapı oluşturdu.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, Erzurum’a yatırım yapmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan  Türk Telekom Doğu- 1 Bölge Müdürü Timur Sevim, Erzurum’da yeni yapılan binalara hizmetlerimizi ulaştırmak ve hizmet alanı müşterilerine  daha kaliteli hizmet vermek için bu yıl yoğun çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Sevim,“ Erzurum’da yeni yapılan binalara hizmetlerimizi ulaştırmak ve hizmet alan müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek için bu yıl yoğun çalışmalar yaptık. Haberleşme altyapısı olmayan ve yeni yapılan  5140  Haneye hizmetlerimizin ulaşmasını sağladık. Ayrıca 8700 hanenin altyapısını yeniledik.

İlimiz bu yıl tesis edilen 120 000 metre fiber kablo tesisiyle, toplam 3 900 000 metre  fiber altyapısına  ulaşmıştır.   Yatırımlarımız; fiber teknolojisi ağırlıklı olmak üzere telefon ve geniş bant internet hizmeti olup, geniş bant internet üzerinden çalışan televizyon, data, görüntü ve diğer hizmetleri de müşterilerimize ulaştıracak yetkinliktedir.  Çalışmalarımız Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçe belediyelerimiz sınırlarında yoğun olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca Merkez ilçelerimizin yanında, Erzurum genelinde yatırımlarımız oldu. Kırsalda özellikle hırsızlık ve toplumsal olaylar nedeniyle hasar gören yerleşim yerlerimize yeni erişim şebekeleri yaptık. Hizmet kalitesini artırmak için Ilıca, Pazaryolu, Olur ve Hınıs ilçelerinin fiber altyapı dönüşümleri tamamlandı. Çalışmalarımızda bizlere destek olan özellikle Erzurum Büyükşehir Belediyesine, Yakutiye, Palandöken, Aziziye Belediyelerine ve diğer  ilçe belediyelerimize  teşekkürlerimizi iletiyorum.   Yaptığımız bu teknolojik yatırımlarla,  internet verilebilirlik hızımız 2013 yılına göre yüzde 48 artarak 34 Megabayt (MB) saniye  hızına ulaşmıştır. Erzurum  34  Megabayt (MB ) saniye internet verilebilirlik hızıyla Türkiye genelinde iller arasında  ilk 10 dadır.   Ayrıca Erzurum İl merkezinde yapılan yatırımlarla fiber altyapı oranı yüzde 60’a ulaşmıştır. Bu yılki çalışmalarımız ile Erzurum’un haberleşme altyapısı çok daha güçlenmiştir. İlimize hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi

Kırsal kesimlerde çalınan TT kablolarının yeniden yapıldıklarını belirten Sevim, “Çalışmalarımız Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçe belediyelerimiz sınırlarında yoğun olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca Merkez ilçelerimizin yanında, Erzurum genelinde yatırımlarımız oldu. Kırsalda özellikle hırsızlık ve toplumsal olaylar nedeniyle hasar gören yerleşim yerlerimize yeni erişim şebekeleri yaptık. Hizmet kalitesini artırmak için Ilıca, Pazaryolu, Olur ve Hınıs ilçelerinin fiber altyapı dönüşümleri tamamlandı. Çalışmalarımızda bizlere destek olan özellikle Erzurum Büyükşehir Belediyesine, Yakutiye, Palandöken, Aziziye Belediyelerine ve diğer ilçe belediyelerimize teşekkürlerimizi iletiyorum.” diye konuştu.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx