logo

14 Haziran 2017

Erzurum’a Tematik Spor Lisesi

 

teTürkiye’de açılan 8 Tematik Spor Lisesi’nden biri olan Erzurum Spor Lisesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için özel yetenek sınavları ile kış ve buz sporlarında öğrenci alacak.

 

Erzurum’un Aziziye İlçesi’nde eğitim hizmeti veren Spor Lisesi, Tematik Spor Lisesi oldu.

 

Türkiye’deki 65 Spor Lisesi’nden 8’i Tematik Spor Lisesi oldu. Erzurum, Erzincan, Sivas, Samsun, Eskişehir, Antalya Alanya, İzmir Foça ve Sakarya Spor Lisesi bundan böyle Tematik Spor Lisesi olarak hizmet verecek.

 

Spor liselerinin olimpik branşlarda yapılandırılması çalışmaları kapsamında, tematik spor liselerinin sayısının artırılması ve olimpik sporlarda branşlaşmaya gidilerek uluslararası spor camiasında Türkiye’yi temsil edecek sporcuların yetiştirilmesine yönelik toplantı, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk’ün başkanlığında Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilmişti.

 

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Tematik Spor Lisesi ile ilgili zirve yapıldı. Okul yeni öğretim sezonunda Kış ve Buz Sporlarında okula özel yetenek sınavları ile öğrenci alacak.

 

Erzurum Tematik Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı, Tematik Spor Lisesi olan liselerine öğrenci almak için 23 Haziran’a kadar öğrencilerin kayıt yaptırabileceklerini ve 3-7 Temmuzda da özel yetenek sınavlarının yapılacağını söyledi.

 

Topallı, “Okulumuzun özel yetenek sınavlarına katılacak olan öğrenciler bir adet fotoğraf, öğrenim belgesi ve dilekçe ile okulumuza 23 Haziran tarihine kadar başvurabilirler. Sınavlarımız ise 3-7 Temmuz’da yapılacak” dedi.

 

Yapılan zirvede Erzurum Tematik Spor Lisesi’ne, Türkiye’nin her yerinden öğrencilerin kayak sporunun bünyesindeki alp disiplini, kayakla atlama, biathlon, snowboard ve kayaklı koşu branşlarının yanı sıra buz sporlarında curling, buz hokeyi, buz pateni ve short track gibi dallarda özel yetenek sınavlarına katılabileceği açıklandı.

 

Erzurum GHSİM Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, “Kış ve buz sporlarında Erzurum Tematik Spor Lisesi’nde eğitim görmek isteyen tüm öğrencileri Erzurum’a bekliyoruz” dedi.

 

Sınav komitesi belli oldu

 

Bu arada Kış ve Buz Sporları, Tematik Spor Lisesi Sınav Komisyonu üyeleri de belli oldu. Curling Federasyonu Başkan vekili Ahmet Çelebi, Kayak Federasyonu Asbaşkanı Fatih Kıyıcı, antrenörler Serhat Aktaş, Abdulkerim Çintimar ve Zeynep Erkılıç Tematik Spor Lisesi Sınav Komisyonu Üyeliklerine seçildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.