logo

15 Temmuz 2020

Erzurum’da 15 Temmuz şehitleri mezarı başında anıldı

 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Erzurum İl Müftülüğü tarafından 15 Temmuz şehitleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile okutulan hatimlerin duası yapıldı. Ardından 15 Temmuz Şehitlerinin mezarları ziyaret edildi.

15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen şehitlik ziyaretinde, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan,  AÇSH İl Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci,  AÇSH Şube Müdürü Muhammet Başbuğ, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, protokol üyeleri, kurum amirleri Asri Mezarlıkta Kur-an tilaveti okunduktan sonra 15 Temmuz Şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakıp dua etti.

AÇSH  il Müdürdüğü  15 liler Çocuk Kulübü de şehitlik ziyaretine katılarak,  ”Unutmayacağız, Unutturmayacağız” pankartı açtı.

Protokol, şehit ailelerini ziyaret etmek üzere şehitlikten ayrıldı.

Öte yandan, 15 temmuz Şehitleri Yakup Sürücü, Oğuzhan Yaşar, Murat Ellik’in anne ve babası AÇSH il Müdürü Cemil İlbaş ve İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal refakatinde, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen programa katıldılar

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

Betboo giriş