logo

16 Aralık 2015

ERZURUM’DA, BELEDİYE VE HALK OTOBÜSLERİ “TURKUAZ” OLUYOR

 

otErzurum’daki belediye ve halk otobüsleri turkuaz renkli oluyor.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu taşıma faaliyeti yapan otobüslerdeki ortaya çıkan görüntü kirliliğine son veriyor. Büyükşehir Belediyesi renk kirliğine son vermek için, otobüslerin tek renk olması kararı aldı. Erzurum’da, şehir içi toplu taşıma faaliyeti yapan mevcut 45 adet belediye otobüsü ile Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Filosu’na katılacak olan yeni 40 adet belediye otobüsü de tek renk olacak. Böylelikle 85 adet belediye otobüsü ve 135 adet özel halk otobüsünün tamamının, 2016 yılı sonuna kadar, şehir içi toplu taşıma otobüslerinin değişim ve dönüşümü kapsamında turkuaz renkli olması hedefleniyor.
HAT MİNİBÜSLERİ DE TEK RENK OLACAK
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çalışmalar ile toplu taşımada kullanılan hat minibüsleri de tek renk uygulamasına dâhil edilecek. Bu sayede şehir içi toplu taşıma araçlarındaki renk ve görüntü kirliğine son verilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.