logo

28 Haziran 2017

Erzurum’da Çocuk Koruma Kanunu il koordinasyon toplantısı yapıldı

 

ew

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci, başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısına kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda, 5395 sayılı kanunun uygulama yönergeleri, kardelenler evde büyümesin projesi, ve sosyal politika geliştirme projesi ele alındı.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ekinci, koruyucu ve destekleyici tedbir kararları ve il müdürlüğünün çocuk hizmetleri konusunda yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 

Ekinci, 5395 sayılı çocuk koruma kanununa göre verilen tedbir kararları ve uygulayıcı kurumlar, il müdürlüğüne bağlı kuruluş kapasiteleri, çocuk sayıları ve aile yanında desteklenen çocuklar, kuruluşlarda kalan çocukların koruma ve bakım altına alınma nedenleri, koruma ve bakım altında olmayıp 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında alınan tedbir türleri ve sayıları konularında bilgi paylaşımında bulundu.

 

İl Koordinasyon toplantısı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty