logo

30 Aralık 2015

ERZURUM’DA ÇOCUK KORUMA KANUNU İL KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

asp4

Erzurum’da 2015 yılının son Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde, Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısına, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş, Şube Müdürü Nurullah Taşçı,  Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürü İdris Şahin, İŞ KUR Şube Müdürü Münir Aktepe, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Bağaçlı, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zekeriya Deniz, Yakutiye Kaymakamlığı Yazı İşler Müdürü Fethi Yurttaş, Tortum Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü Faruk Dürlü, Şenkaya Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü İbrahim Abdi Öztaş, Uzundere Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Bülent Olur,  Palandöken Gençlik Hizmetleri Müdürü Köksal Kaçmaz, Erzurum İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Yüksel Doğru,  Erzurum İl Müftülüğü Şube Müdürü Zafer Güneş, Köprüköy Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mustafa Dağdemir, Oltu Kayakamlığı Şefi Adem Gürgür, Olur Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ali Yalçın,  Palandöken Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü Mesude Dikbaş,  Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Adnan Küçükoğlu, Pazaryolu  Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı Müdür Vekili İmren Çilem Yağlı, Tekman Kaymakamlığı Proje Ofisi Başkanı Banu Akın, Pasinler  Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü  Levent Aydın, Karayazı Milli Eğitim Müdürü Muhlis Çiçek, Palandöken İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Doğrucan, Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Aslan, Büyükşehir Belediyesi ESMEK Şube Müdürü Serpil Keser, Yakutiye Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nazan Soysal katıldı.

SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLARA İSTİHDAM SAĞLANACAK

Vali Yardımcısı Özdemir, burada yaptığı konuşmada çocuklara hizmet veren kurumlarının koordinasyonunu sağlamak ve bu alandaki eksikleri gidermek için çocuk koordinasyon toplantısının yapıldığını ifade etti.

Sokakta çalışan çocuklarının istihdamına yönelik çalışmalar yapılacağını belirten Özdemir, Emniyet İl Müdürlüğü, Belediyeler ve İş Kur ile iş birliği içerisinde çocukların sokakta çalışmasının önüne geçileceğini söyledi.

Sokakta çalışan çocukların istihdamı konusunda belediyelerin atölyelerinden yararlanılabileceğini anımsatan Özdemir, ‘’İl Emniyet Müdürlüğü, Belediyeler ve İŞ KUR ortak çalışma yaparak,  sokakta çalışan çocuklar topluma kazandırılacak. Bu amaçla belediyelerin atölyelerinden yararlanmayı planlıyoruz. Halı dokuma atölyesi sokakta çalışan çocukların istihdamında önemli bir yer edinebilir’’ dedi.

İl Müftülüğünün hayata geçirdi camilerde çocuk saati programının Çocuk Koruma kanunu İl Koordinasyon toplantısında alınan kararla  gündeme geldiğini anımsatan Özdemir, kurul kararlarının çocuk hizmetlerinin  güncellenmesinde önemli bir yer edindiğini  söyledi.

Çocuk suçlarının önüne geçilmesi konusunda önleyici hizmetlere yoğunlaşılacağını belirten Özdemir, çocuk eğitimlerinde ergenlik ve madde bağımlılığı konularının da yer alacağını söyledi.

ERZURUM ÇOCUK HİZMETLERİ İL KATALOĞU HAZIRLANIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulhakimoğulları, kurumun çocuk hizmetleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Abdulhakimoğulları, Aile Eğitim Programı( AEP) kapsamında çocuklara yönelik eğitimlerde verildiğini belirterek,  ilçelerdeki AEP çalışmalarının ilçe kaymakamlıklarıyla iş birliği içerinde  2016 yılında da devam edeceğini ifade etti.

Çocuklara yönelik eğitimlerin çocuk suçlarının önlenmesi açısından son derece önemli olduğunu belirten Abdulhakimoğulları, kurum tarafından hazırlanan Erzurum Çocuk Hizmetleri il kataloğunda çocuk hizmeti veren kurumların çalışmalarına yer verildiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı İlbaş ise yaptığı sunumda, 5395 sayılı çocuk koruma kanuna göre koruyucu ve destekleyici tedbirler ile uygulayıcı kurumlar konularında bilgi paylaşımında bulundu.

İl Koordinasyon toplantısı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

bahis siteleri Betboo giriş