logo

18 Aralık 2015

ERZURUM’DA FESTİVAL HAVASI

 

seErzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Winterfest Erzurum 2015, Dadaşlar diyarının kültür ve sosyal hayatına adeta renk kattı.
İstanbul, Bursa ve Ankara’nın ardından Erzurum’da da devam eden Kış Festivali kapsamında Yakutiye Kent Meydanı’na kurulan stantlarla şehrin turizm figürleri görücüye çıktı. Beraberindekilerle fotoğraf ve resim sergisi ile kültür, sanat ve turizm stantlarını gezen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, usta heykeltıraşlara şapka çıkartan bir şekilde buz kütlesinin başına geçerek, Erzurum figürünü işledi. Sekmen, daha sonra ilçe belediyelerinin açtığı stantları da ziyaret ederek, yöresel ürünler hakkında bilgiler aldı. İlçe Belediye Başkanları, Başkan Mehmet Sekmen ve milletvekillerine yöresel ürünlerden ikramda bulundu. Sanat, hat, tezhip, resim ve fotoğraf sergilerinin bulunduğu stantları gezen Başkan Sekmen ile Ak PartiErzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu ve Orhan Deligöz, ressamların bulunduğu alanda yağlı boya resim çalışması yaptı. Gençlerden yoğun ilgi gören Sekmen, vatandaşlarla selfie çekildi ve davul zurna eşliğinde halay çekti. Daha sonra Cumhuriyet Caddesi’ndeki etkinliklere iştirak eden Başkan Sekmen ve Parlamenterler atlı kızağa bindi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, daha sonra Atlı Kızak Kumpanyası tiyatro gösterisini izledi, ardından Fil Geçti Köprüsü’nde kurulan Kar Küresi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Sekmen, ulusal televizyon kanallarına canlı bağlantılar yaparak, Kış Festivali’ni anlattı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

bahis siteleri Betboo giriş