logo

Erzurum’da ‘’Geleceğimiz için ailece el ele’’ projesi

 

elAile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘’Geleceğimiz İçin Ailece El Ele’’ projesinin ofisi açıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şermin Zil, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Mesut Yavilioğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Müdür Yardımcısı Handan Güneş ve Geleceğimiz İçin Ailece El Ele Projesi Koordinatörü Süleyman Tanas, Çat Kütüphanesi içerisinde bulunan proje ofisinde incelemelerde bulundular.
Zil, projenin özellikle Çat’ta yaşayan kadınların ve gençlerin sosyal ve kültürel hayatını geliştireceğini ifade etti.Zil, projeyle gelişim imkânı bulamayan ailelerin sosyal kültürel, eğitsel, sanatsal ve mesleki faaliyetler bağlamında psikolojik destek hizmetleri yoluyla güçlendirileceğini söyledi.
Kadınlara yönelik çeşitli eğitimler düzenleneceğini belirten Zil, ‘’Aile içi sağlıklı iletişim yollarının benimsenerek, hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza aile içi iletişim, okuma yazma, çocuk bakımı, hijyen gibi konuların yanında kadınların sosyal ve kültürel alanda geliştirilebilmeleri için yöreye uygun bilgisayar destekli mesleki eğitim kurs odaları oluşturularak, aile bütçelerine katkıda bulunmaları sağlanacaktır” diye konuştu.
Proje Koordinatörü Tanas ise proje kapsamında İlçe kütüphanesine demirbaş, çevre düzenlemesi, eğitim seti ve kitap desteğinde bulunulduğunu söyledi.
Proje kapsamında ilçe kütüphanesine 95 bin 731 Tl’lik finansal destek sağlandığını belirten Tanas, ”Demirbaş alımı için 44 bin 22 TL, çevre düzenlemesi için 37 bin 338 bin TL , eğitim seti alımı için 11 bin 773 TL, kitap ve kütüphane için 2 bin 400 TL’lik kaynak ayrıldı. Amacımız ilçenin kültürel anlamda gelişmesine katkı sağlamak, projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx