logo

21 Aralık 2015

ERZURUM’DA GENİŞ KATILIMLI GENÇLİK ŞURASI YAPILIYOR

 

öÖĞDER tarafından Erzurum’da geniş katılımlı Gençlik Şurası toplantısı yapılacağı bildirildi.
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci, ülkemizin en önemli konularından birisi olan sürekli ihmal edilen, sürekli değişime uğrayan gençlik, sorunları ve bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konularının “Gençliğin sorunları ve çözüm önerileri raporunun hazırlandığı, oldukça geniş ve ciddi bir çalışmanın ürünü olarak hazırlanan Erzurum Yerel Milli eğitim Şurası toplantısının 3 Ocak 2016 tarihinde Erzurum Öğretmenevi’nde geniş katılımla yapılacağını açıkladı.
Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Öğretmenevi, ŞEHİRDER ve İl Müftülüğüne paydaşlık önerileri sunduklarını ve olumlu cevaplar almaya devam ettiklerini kaydeden ikinci, yaptığı açıklamada, “Erzurum İlimizin Vekilleri, Valimiz, Belediye Başkanlarımız, Milli Eğitim yöneticileri, Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlerimiz, İl ve ilçe Müftülüğümüz, Dekanlarımız ve Okul müdürlerimiz, gençlikle ilgili Resmi Kurum temsilcileri, Gençliğin Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Üniversiteden ve okullarımızdan eğitimciler, Öğrenci temsilcilerinin ve yerel ve ulusal basının davetli olacağı toplantımızda 200 den fazla Üniversite hocamızdan, 500 den fazla öğretmenimizden almaya başladığımız raporların sonucunu ve 14-24 yaş arası gençler arasında 2000’e yakın gence uyguladığımız gençlik anketinin sonuçlarını paylaşacağız.
Amacımız gençliğin sorunlarını konuşmak ve eleştirmek yerine sorunlara uygulanabilir, faydalı ve acil çözümler üretmektir. Gençliğimiz konusunda sözü olan, eğitimi dert edinen, düşüncesi olan herkesi, grup ve fikir ayırt etmeden görüşlerinden faydalanacağımız şuramız öncesinde görüş ve önerilerini paylaşmaya davet ediyoruz. Ayrıca Değerler eğitimi konusunda çalışması olan sayın Valimize, eğitimde son bir yıl içerisinde önemli yatırımları olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ÖĞ-DER olarak plaket takdim edeceğiz.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.