logo

31 Aralık 2014

ERZURUM’DA ‘’PROBLEM VE ÇATIŞMA ÇÖZME SEMİNERİ’’

DSC_0198
Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osmancı Samancı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Erzurum Bölge Müdürlüğü personeline yönelik ‘’Problem ve Çatışma Çözme’’ konulunu seminer düzenlendi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen seminere Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü Ahmet Gür, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Cemil İlbaş, Şermin Zil, Tamer Ekinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve TÜİK personeli katıldı.
TÜİK Bölge Müdürü Ahmet Gür, burada yaptığı konuşmada sahada çalışan TÜİK personeli için Problem ve Çatışma Çözme eğitiminin önemli olduğunu söyledi.
Hizmet içi eğitimlerin önemini dile getiren Gür, hizmet kalitesini yükseltmek ve vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için eğitim programlarına yoğunlaştıklarını ifade etti.
Abdulhakimoğulları ise eğitim programlarına ev sahipliği yapmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, TUİK ile düzenlenen ortak protokol çerçevesinde personele yönelik farklı eğitimler düzenlediklerini anımsattı.

ÇATIŞMA SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR
Konuşmaların ardından Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osmancı Samancı ‘’Problem ve Çatışma Çözme’’ konulunu sunum yaptı.
Samancı, 2015 yılında çatışmaların daha az olmasını dileyerek, çatışmanın nedenlerini şöyle sıraladı: ”Haksızlık, kasıtlılık, kurgulama, kışkırtma, kışkırtılma ve öfke çatışmanın en önemli nedenleri arasındadır. İnsanların bir şeyin hemen olmasını beklemesi, belirsizlik, mükemmeliyetçilikte çatışmayı tetikleyen kavramlar arasındadır. Çatışma sağlığı tehdit eden en önemli nedenler arasındadır. Kalp, mide, bağırsak ve beyinle ilgili hastalıklarda çatışmanın rolü büyüktür. Çatışmanın önlenmesi için duygusal zekanın geliştirilmesi gerekiyor. Olumsuz duygu ve düşünceden arınmak için 3U kuralını uygulamalıyız. Umursamamak, Uyarmak ve Uzaklaşmak, bizi çatışmalardan koruyacaktır”

SEMİNER

Haber: Gamze İSPİRLİ

Fotoğraf:  Yakup YILMAZ

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx