logo

15 Temmuz 2018

ERZURUM’DA ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER 15 TEMMUZ YEMEĞİNDE BULUŞTU

ASP4
ASP6
HABER/FOTOĞRAF: Gamze İSPİRLİ/Kerim BURUCU
Erzurum’da, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.
Tarihi Çifte Minareli Medrese’de Erzurum Valiliği koordinesinde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı İl Müdürlüğünce düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Vali Seyfettin Azizoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı andan itibaren başına örülmek istenen oyunlardan sonuncusunun 2 yıl önce yapılmaya çalışıldığını söyledi.
Türk milletinin tarihin her döneminde kendisine örülmek istenen bütün oyunları, kurulmak istenen bütün tuzakları boşa çıkardığı gibi 15 Temmuz’da da bu oyunlarla yolundan çevrilemeyeceğini dost ve düşmana ispat ettiğini anlatan Vali Azizoğlu, “Bu millet bir ölür, bin dirilir. Hiç kimse bu milleti kutlu yolundan ve davasından vazgeçiremeyecektir. Çünkü bu millet hakkın ve hakikatin yolcusudur. Hakkı ve hakikati hakim kılmak için gönderilmiş aziz millettir. Hak ve hakikate layık olarak yaşadığı sürece de Allah da bu milletin yolunu açacaktır, kurulan bütün tuzakları boşa çıkaracaktır” ifadelerini kullandı.
ASP8
ERZURUM İHANET ŞEBEKESİNE DUR DİYEN KAHRAMANLAR YURDU
Vali Azizoğlu, 15 Temmuz’da bütün Türkiye’de olduğu gibi Erzurum’un da ilk ayağa kalkan ve ihanet şebekesine “dur” diyen kahramanların yurdu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Ne mutlu sizlere ki böyle kahraman bir milletsiniz, ne mutlu bizlere ki bu kahramanlara hizmet etmenin şerefine ve onuruna nail oluyoruz. Tarih sahnesine çıktığımız günden bugüne kadar bu oyunlar bitmedi, kıyamete kadar devam edecektir. Eğer bir olursak, bütün farklılıklarımızı zenginlik olarak değerlendirirsek, zenginliklerimizle büyümeye ve güçlenmeye devam edersek, çalışıp gayret gösterirsek, daha çok ter dökersek bu milleti kimse yürüdüğü yoldan çeviremeyecek. Bu millet bütün mazlum ve mağdur milletlere de umut olma özelliğini devam ettirecektir.”
Programda, 15 Temmuz şehidi Oğuzhan Yaşar’ın babası Ahmet Yaşar, oğlu için yazdığı “Oğul” adlı şiiri okudu.
Programa; Vali Seyfettin Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mustafa Çetin, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ünal Bingül, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ahmet Sel,  Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürü Cemil İlbaş, kurum müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
ASP2
ASP4
ASP

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.