logo

01 Şubat 2016

ERZURUM’DA SOSYAL YAŞAM VE SOSYAL HAKLAR ZİRVESİ

HABER SOSYOOG

Erzurum’da Yeniden Sosyoloji Derneği Başkanlığın’ca, ‘’Sosyal Yaşam ve Sosyal Haklar’’ zirvesi düzenlendi.
Ülke genelinden çok sayıda sosyoluğun katıldığı zirvede, değişen gündeme ilişkin olarak sosyal haklar ve kamu kurumlarında çalışan sosyologların iş ve mesleki bilgilerinin daha etkin kullanılması için neler yapılabileceği ele alındı.
Yeniden Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz Sural, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen zirvede yaptığı konuşmada, özellikle Avrupa’da, Avrupa Birliğine üyelik sürecinde Türkiye’de sosyologların önem arz ettiğini belirterek, bu anlamda ülkemiz sosyal problemlerinin kamu kurumlarının sosyoloji mesleğinin nitelikli bilgi ve çalışmalarından faydalanılması gerektiğini söyledi.
Daha sonra konuşan Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mevlüt Özben ise kaliteli yaşamın sosyolojik perspektifiyle mümkün olduğunu, sosyologların öneminin günden güne arttığını söyledi.
Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş ise sosyal politika uygulamalarının kamusal alanda günden güne artarak devam ettiğini belirterek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının uygulamalarının vatandaşlara önemli katkılar sağladığını ifade etti.
Sosyolog Yunus Emre Akgün ise özel sektörde sosyoloji biliminin gelişim trendini analiz etti.
Konuşmaların ardından, zirve soru cevap kısmıyla sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Betboo giriş