logo

ESNAFIN ÇİN MALI İSYANI!

 

Erzurumlu eÇin Malı (6)snaf, Çin mallarının ülke ekonomisine verdiği zararı dövizlerle anlattı. Palandöken ilçesine bağlı Yenişenir semtinde ayakkabı pazarlanan bir mağazanın sahibi olan Fikret Yıldız isimli esnaf, Çin mallarının yerli ekonomiye verdiği zararı, ilginç mesajlarlar verdi. İş yerinin camlarına, üzerinde; “Çin Malı Alma, Baban İşsiz Kalmasın!” yazılı dövizler yapıştıran Yıldız, tüketicilerin dikkatini bu yolla çekmeye çalışıyor. 52 yaşındaki esnaf, Çin malları yüzünden Türkiye piyasalarının allak-bullak olduğunu vurgulayarak, “İnsanımız, tehlikenin boyutundan halen daha habersiz. Bu Çin malları yüzünden çok insan işsiz kaldı, ama halkımızın bundan haberi yok.” dedi.

YILDIZ, “ÇİN MALLARI YÜZÜNDEN ÜLKEMİZİN EKONOMİSİ ZARAR GÖRÜYOR”

Halkın Çin mallarının fiyatına aldanarak adeta hücum ettiğine dikkati çeken Yıldız, bilinçli tüketicilerin farklı tercihler yaptığını dile getirerek, toplumun bu hususta bilinçlendirilmesi anlamında herkese görevler düştüğünü kaydetti. Kendisinin de bu sorumluluğun gereğini yerine getirebilmek için mağazasının camlarına dövizler yapıştırdığını söyleyen Yıldız, “Çin malları yüzünden ülkemizin ekonomisi zarar görüyor. Benim kardeşim işsiz kalıyor, öbürünün babası. İşte ben de bu gerçeğe dikkat çekebilmek için tüketicilere bu yönde mesaj veriyorum.” diye konuştu.

MAĞAZAMA GELEN MÜŞTERİLERDEN BİRÇOĞU, CAMA YAPIŞTIRDIĞIM DÖVİZLERDEN ETKİLENDİ

Yapıştırdığı dövizlerden etkilenen çok sayıda tüketiciyi yerli ekonomiye geri kazandırdığını dile getiren Fikret Yıldız, bunun en canlı örneğini kendisinin yaşadığını ifade ederek, “Mağazama gelen müşterilerden birçoğu, cama yapıştırdığım dövizlerden etkilendiklerini ifade ettiler ve alışverişi benden yaptılar.” ifadelerini kullandı. Bir esnaf olarak bu yola baş koyduğunu vurgulayan Fikret Yıldız, Çin mallarına karşı açtığı savaşa devam edeceğini dile getirdi. Erzurum’daki tüm esnafın bu konuda tedbirler almasını ve benzer dövizlerle halka mesajlar vermesini isteyen Yıldız, “Ülke ekonomisinin kan kaybetmesine gönlümüz razı olmuyorsa, o halde bu seferberliğe herkes katılmalıdır. Erzurum’daki esnafın neredeyse tamamı borçlu, sıkıntılı. Bu sıkıntıların yaşanmasında en büyük nedenlerden piri de, piyasalarda dolaşan Çin mallarıdır. İşlerimizin durmasını istemiyorsak, el ele vermeli, Çin mallarına karşı tek bir gövde haline gelmeliyiz.” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx