logo

10 Temmuz 2013

“FOLKLORİK BEBEĞİMLE DÜNYAM DEĞİŞSİN” PROJESİ

thumbnail_IMG_5450-10-07-17-08-47

Haber: Gamze İSPİRLİ

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneğinin (ER-KADIN)  Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ertansa A.Ş’ nin proje ortağı, Palandöken Belediyesi’nin de, işbirlikçisi olduğu İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığının PRODES biriminden desteklenen “Folklorik Bebeğimle Dünyam Değişsin” projesi kapsamında dernek yönetim ve denetleme kurulu üyeleri ile kursiyerlere yönelik Kapadokya gezisi düzenlendi.

Kapadokya bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini içinde barındıran,  Güvercinlik Vadisi, Avanos ve Ürgüp gibi turistlik yerleri gezip tanımaları sağlanan kursiyerlere,  ayrıca çömlek atölyeleri gezdirilerek çömlek yapım aşamaları uygulamalı olarak gösterildi.

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, amaçlarının el sanatları eğitimi alan kursiyerlerin turistlik yörelerdeki hediyelik ürünlerin pazarlama tekniklerini görerek, vizyonlarını geliştirmek olduğunu ifade etti.

Projenin final programının 11 Temmuzda yapılacağını anımsatan Çomaklı, ‘’ Proje kapsamında folklorik kadın ve folklorik Dadaş kıyafetlerinin dikimi, nakış ve iğne oyası eğitiminin yanı sıra, çeşitli alanlarda seminerler ve bilinç yükseltme eğitimleri verdik. Bu projeyi meslek haline getirerek, kadınlarımız, turizm sektöründe ilimizde çok eksik olan hediyelik eşya konusunda bir boşluğu dolduracaklardır. Kadınlarımız ev ekonomisine katkı sağlayacaktır .Başarılı sonuçlar veren projemize destek veren PRODES birimine, , Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ertansa A.Ş’ yöneticilerine ve Palandöken Belediyesine teşekkürlerimi iletiyorum. Projemizin final programı 11 Temmuz’da yapılcak” dedi.

Geziye katılan kursiyerler ise ER KADIN Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çomaklı ile dernek yönetim ve denetleme kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

Projenin meslek edinmeleri açısından önemli kazanımlar sağladığını belirten kursiyerler,  bu gibi gezilerle kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını ifade ettiler.

Kapadokya gezi programına ERKADIN Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çomaklı, dernek yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri Çiğdem Ilıcalı, Gamze İspirli, Güler Koçak, Işılay Çakır, Keriman Çelik, Meral Dişbudak, Fadime Saylan, Kurs eğitmeni Hatice Cinisli ve kursiyerler katıldı.

thumbnail_IMG_5489-10-07-17-08-47

thumbnail_IMG_5466-10-07-17-08-47

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx