logo

GIDA DENETİMLERİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

ddddd

Vali Altıparmak, insan sağlığını korumak adına mesaiye bağlı kalınmaksızın gıda denetimlerin devam edeceğini söyledi.

Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet Altıparmak, başta okullarımızdaki kantin ve yemekhaneler olmak üzere, ilimiz genelinde gıda üreten, satışı yapılan ve toplu tüketim yerlerine yönelik olarak bilgilendirme ve denetim faaliyetleri mesaiye bağlı kalınmaksızın devam ettiğine dikkat çekti.

İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından 2014 yılı içerisinde toplamda, 418 yemekhane ve kantinde 523 kez denetim ve bilgilendirme yapıldığını belirten Vali Altıparmak, özellikle okul kantin ve yemekhanelerin denetimlerinde taviz vermeden, öğrencilerimizin ve halkımızın sağlığını koruma adına bu faaliyetlerimizin arttırılarak devam edeceğini vurguladı.

Vali Altıparmak, 2014 yılı içerisinde 5.596 adet gıda satış, toplu tüketim ve üretim yerlerinde 7.749 kez denetim yapıldığı, gerekli görülen yerlerden 544 adet numune alındığı, denetim ve analiz sonuçları olumsuz çıkan 93 işletmeye idari para cezası işlemi uygulandığını,

Artık gıda konusunda tüketici bilincinin çok daha arttığını, özellikle ‘Alo 174 Gıda Hattı’na olan yoğun ilgiden anlaşıldığını, bu çerçevede 2014 yılı içerisinde 381 şikâyetin geldiği, bunlardan 354’ünün sonuçlandırıldığı ve yine denetim ve analiz sonuçları olumsuz çıkan 44 işletmeye idari para cezası işlemi uygulandığını belirtti.

Vali Altıparmak, gıda satış, toplu tüketim ve üretim yerlerinin asgari teknik ve hijyenik şartları taşımalarını sağlamak ve insan sağlığını korumak adına mesaiye bağlı kalınmaksızın denetimlerin devam edeceğini söyleyerek; vatandaşlardan da hijyen ve sağlık açısından eksik olarak gözlemledikleri işletmeleri “Alo 174 Gıda Hattı’na” bildirmelerini belirtti.

Vali Altıparmak ayrıca, İl-İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün tüm çalışanlarına, toplumun tamamını ilgilendiren başta gıda faaliyetlerinde olmak üzere tarım ve hayvancılık alanında yaptığı özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx