logo

GÖNÜLLERİN BAŞKANI KORKUT!

DSC_6361

Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Yahya Şaşı ve dernek yöneticileri ‘Yılın Başkanı’ seçtikleri Yakutiye Belediye Başkanını makamında ziyaret ettiler. Dernek yönetimi, yılın başkanı seçtikleri Ali Korkut’a birde plaket verdiler. Ali Korkut, engellerin kaldırılması için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini belirterek yılın başkanı seçilmesinin kendisini gururlandırdığını söyledi. 

Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’u, 2014 yılının Başkanı seçti. Aldıkları kararı Yakutiye Belediyesinde açıklayan dernek yönetimi, kriter olarak zihinsel engellilerin yanında olmanın bulunduğunu açıkladılar. Dernek Başkanı Yahya Şaşı, “Ali Korkut, zihinsel engellilerle ilgili olarak her zaman destek oldu, her etkinliğimizde yer aldı ve zihinsel engelliler için etkinlik düzenledi. Yine Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Zihinsel Engelliler Federasyonu tarafından her yıl organize edilen zihinsel engelliler ile onlara bakan ailelerini içeren grubumuzu kampa göndermiştir. Bütün zihinsel engelli çocuklarımız, Ali Korkut’u tanırlar, onun için dua ederler. Onların istek ve önerileri nedeniyle biz Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği olarak Ali Korkut’u yılın başkanı seçtik. Evet, bunu büyük organizeler ile açıklayamıyoruz, imkanlarımız kısıtlı. Bizde bir plaket yaptırıp Başkanımızı makamında ziyaret ettik. Hem ‘Yılın Başkanı’ seçildiğini bildirdik, hem de teşekkürlerimizi ilettik” dedi.  

Zihinsel Engellilerin ‘Yılın Belediye Başkanı” Ali Korkut, ince bir jest karşısında duygulandığını belirterek “Bizim için görev, yapılması gereken bir hizmet. Engellerin olmadığı bir dünya için elimizden geldiğini yapıyoruz. Böyle bir seçim, tercih beni gururlandırdı. Dernek Başkanımız Yahya bey nezdinde Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği’nin her bir ferdine, ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yahya Şaşı, Dernek yöneticileri Mehmet Tanrıbıyık, Şengül Çiloğlu, ‘Yılın Belediye Başkanı’  seçimini temsilen plaketi Ali Korkut’a taktim ettiler.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx