logo

GÜZELSOYLU: “İHTİYAÇLARI ERTELEMEYİN”

ısınma 4

Erzurum’da kış mevsimi çok sert geçerken, bu nedenle harcamaların ısınma ve doğalgaza göre ayarlandığını belirten Erzurum Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Ağa Güzelsoylu, diğer ihtiyaçların karşılanmasını ve alışverişlerin küçük esnaflardan yapılmasını tavsiye etti.

Erzurum eksi 25 dereceye kadar düşen hava sıcaklıkları ve kar yağışı nedeniyle, Doğu’nun en soğuk şehirleri arasında yer alıyor. Bu nedenle harcama ve hazırlıklarını ısınma üzerine yoğunlaştıran vatandaşlar, diğer ihtiyaçlarda sınırlamaya giderken, Erzurum Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Ağa Güzelsoylu, diğer ihtiyaçların karşılanması ve alışverişlerin küçük esnaflardan yapılmasını hususunda uyarılarda bulundu.

Erzurum Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Ağa Güzelsoylu yaptığı açıklamada, kış mevsiminin çok sert geçtiği Erzurum’da özellikle dar ve sabit gelirli vatandaşların bütçe ve harcamalarını ısınma, doğalgaz ve yakıta göre ayarladığını belirterek, bu giderlerin aile bütçelerinde önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Kış aylarında ısınma ihtiyaçlarının aile bütçelerini zorladığını kaydeden Güzelsoylu, ısınma ihtiyacı ve faturayı düşünen dar gelirli vatandaşın şehir ekonomisine katkısının minimum düzeyde olduğunu belirtti. Kış mevsiminde esnafların satış konusunda büyük sıkıntı çektiğini anlatan Güzelsoylu, vatandaşların daha duyarlı olmasını ve en azından günlük ihtiyaçların esnaflardan karşılanmasını tavsiye etti.

“TEMEL İHTİYAÇLARI KISITLAMAYIN”

Güzelsoylu,”Erzurum çok soğuk olduğu için yere halk ne yazık ki ihtiyaçlarını kısıtlıyor. İnsanlar daha çok ısınma, kömür ve doğalgaz faturasına göre bütçelerini düzenliyor. Bu da maalesef şehir ekonomisine olumsuz yönde etki ediyor. Kış mevsimi esnaf işlerinin en düşük olduğu dönemdir. Faturalar ve ısınma nedeniyle vatandaşın alım gücü azalıyor. Bu nedenle insanlar alışveriş yaparken daha özenli ve titiz davranıyorlar. Kent ekonomisine katkı sağlayan öğrencilerde aynı şekilde yakıt faturasını düşünerek hareket ediyor. Kombinin düğmesi açıldıkça, alışveriş bütçesi azalıyor. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz temel ihtiyaçlarınızı kısıtlamayın. Alışverişlerinizi küçük esnaftan yapın.” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx