ATA BOTANİK PARKA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ !

.

 

 

Erzurum'da yapay gölet ve hayvanat bahçesiyle ilgi gören  Ata Botanik Park, dünyaevine giren çiftlerin yanı sıra özel anlarını ölümsüzleştirmek isteyenleri güzellikleriyle büyülerken,  yaz aylarında yosun tutan ve çöp yığını haline gelen göletler,  Ata Botanik Parkın görseliğine gölge düşürüyor.  Ata Potanik Parka giderek, 5TL giriş ücreti veren vatandaşlar, gelin damat fotoğrafı çeken fotoğrafçıların kendilerine gezi konusunda zorluk çıkardığını ve parkı fotoğrafçıların yönettiğini öne sürdüler.

Vatandaşlar Atataürk Üniversitesinin konuyla ilgili duyarlı olmasını isteyerek, 5 TL giriş ücreti verilerek girilen parkın çöp sorunu ve fotoğrafçıların tutumundan dolayı gezilemez duruma geldiğini ifade ettiler.

Konuyla ilgli olarak, Atatürk Üniversitesini duyarlı olmaya davet eden vatandaşlar, ''Ücret vererek girdiğimiz Ata Botanik Parkta göletler ve yerler çöp içerisinde. Göletler bakımsız ve yosun tutmuş. Üniversite gibi bilimsel bir kuruma bu görüntüler yakışmıyor. Üstelik gelin damat fotoğrafı çeken fotoğrafçıların geziye gelen vatandaşları yönlendirmelerine anlam veremiyoruz. Başı boşluk had safhada. Orası devleti temsil eden bir alan konuyla ilgili duyarlılık bekliyoruz''dedi. 


Anahtar Kelimeler: BOTANİK PARKA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ !