DEVA PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Deva Partisi İl Divan toplantısı yapıldı. Palandöken`deki Palan Otel`de gerçekleştirilen Deva Partisi İl divan Toplantısına, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları İlçe ve ilçe Başkanları ve Teşkilat mensupları katıldı.

Toplantı öncesinde Genel Başkan Ali Babacan`ın gündeme dair yaptığı konuşma, izletildi. Ardından bir konuşma yapan Deva Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, güncel konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu...

Haber arası reklam Bingöl, " Bakın bu gün ülkemizde yaşananlar bizleri derinden üzmüştür. Ne yazık ki mafya, siyaset ilişkisi ayyuka çıkmış durumda. Milyonlarca insan, bir suç örgütü liderinin ne konuşacağına kilitlenmiş. Bu durum Türkiye`nin imajı açısından son derece yanlış bir durum. Hukuk konuyla ilgili gereğini yapmalı, iddialar araştırılmalıdır."dedi... İl Başkanı olduğu günden bu güne sürekli vatandaşın içerisinde olduklarına vurgu yapan İl Başkanı Vahit Bingöl, " Erzurum`da vatandaşın gerçek gündemi, işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ve göç... Vatandaşın artık dayanacak takati kalmamış durumda. Çiftçi perişan, esnaf perişan, gençlerimiz işsiz, geleceğe dair umutlarını yitirmişler. Yaşama maliyetleri her geçen gün artıyor. Ancak ümitsizliğe kapılmamak lazım, bu hükümetin Maliye Bakanıyken yaptıkları ortada olan Genel Başkanımız Ali Babacan var. Geçmişte seçmen alternatifsizlik yüzünden kerhen oy verdiği iktidara bu seçimde sandığa gömecek buna inanıyoruz. Gittiğimiz her yerde Genel Başkanımıza ciddi teveccüh var." dedi.

Siyasetin dilinin kabalaştığını, insanların kutuplaştırıldığına dikkat çeken Bingöl, " Bakın Ankara dönüşü Parti İl Binasına gittiğimde Gördüm ki Genel Başkanımız Ali Babacan`ın resmini falçatalarla kesmişler. Yine Muhalet Partisi olan İYİ Parti Genel Başkanına Rize`de yapılan saldırı. Bunlar güzel şeyler değil. Siyasetin dili birleştirici olmalı, ayrıştırıcı değil. Tüm bu yaşananlar sonrası yapılan açıklamalar adeta ` Daha bunlar iyi günleriniz` niteliğinde bu gerilimin ülke insanına hiç bir faydası olmaz. Sırf oylarını konsolide etmek için yapılan bu söylemler Allah korusun bu ülkeyi karanlığa sürükler. " dedi.

Erzurum özeli ile ilgili de açıklamalarda bulunan İl Başkanı Vahit Bingöl, " Şimde ben buradaki arkadaşlara soruyorum, 18 yılda Erzurum`da ne değişti. Bu iktidar göçü mü engelledi. Erzurum`un 2002`deki nufusuna bir bakın, birde bu güne bakın. İnsan mutlu olduğu memleketini bırakıp başka bir şehire gider mi? Yapılan istatistikler gösteriyor ki Erzurum`da vatandaşların her birinin 21 bin TL borcu var. Doğacak çocuklarımız bile borçlu. Tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş, esnaf tükenme noktasına gelmiş, bankaların kredileriyle işini çevirmeye çalışıyor. Lütfen söyler misiniz, 18 yılda Erzurum ileri mi gitmiş, geri mi gitmiş? " dedi.


Başlık

POLİTİKA

POLİTİKA Haberleri