ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA BURSA’YA GELEN AVRUPALI MİSAFİRLER HAYRAN KALDILAR…

Bursa Yıldırım’da bulunan Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu,Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından desteklenen Erasmus KA229 Projesi 'OneMissionOneVisionOneFocus'in üçüncü hareketliliğine ev sahipliği yaptı

Bursa'nın gözde okullarından olan ve son yıllarda  LGS de ki başarılarıyla adından  söz ettiren, yürütülen ULUSLARARASI PROJELERLE  Avrupa Basınında da dikkat çeken Şehit piyade er rahim keskin ortaokulu E twinning projeleri  kapsamında 12 ULUSAL KALİTE ETİKETİve 2 AVRUPA KALİTE ETİKETİ aldı..

Dil eğitimine ağırlık veren ve yabancı dil ağırlıklı proje okulu olan okulumuzun , 2019 yılından beri yürüttüğü OneMissionOneVisionOneFocus (Bir misyon, bir vizyon, bir odak) adlı Erasmus KA229 Stratejik Okul Ortaklığı Projesinin 3.toplantısı Bursa’mızda gerçekleşti. Toplantının açılışı için okulumuzu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SEVİNÇ, bu tür toplantıların ülkeler arası dostluk köprüleri kurmakta çok önemli rol oynadığını söyleyerek, İtalya,Romanya,Slovakya,Kuzey Makedonya ve Polonya’dan  gelen misafirlerimize hoşgeldiniz dedi.

Özel Eğitim Ve kaynaştırma öğrencilerimizin okul ortamlarından daha iyi faydalanmasını amaçlayan projenin koordinatörü olan Okulumuz İngilizce öğretmeni Adile KAPLAN eşliğinde gerçekleşen atölye çalışmasında OTİZM konusu ele alındı ve farklı ülkelerde ki okullarda otizmli öğrencilerle ilgili yapılan çalışmalar, sınıf içi etkinlikler, ders planları paylaşıldı. Kültürel faaliyetler kapsamında misafirlerimize İSTANBUL, BURSA gezileri düzenleyerek, ülkemizi, şehrimizi, kültürümüzü en güzel şekilde tanıttık.

Ülkemize ,şehrimize hayranlıklarını dile getiren misafirlerimize, Okul Müdürümüz İbrahim ÇETİNKAYA tarafından,   düzenlenen Veda yemeğinde plaket ve sertifikaları verildi.