ERMED’DEN VALİ YARDIMCISI ÖZGÖDEK’E ZİYARET

.

 Erzurum Yeni Medya Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Gamze İspirli ve dernek üyeleri, Erzurum Vali Yardımcısı  Hamdullah Suphi Özgödek’i ziyaret etti.

 

Başkan İspirli, derneğin kurulduğu günden bu güne kadar yapmış olduklarıfaaliyetler hakkında bilgi vererek, kısa sürede önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyedi.

Dijital medyanın giderek önem kazandığını belirten İspirli“Bir internet haber editörü, muhabiri; hem gazete hem televizyon hem dergi hem radyo hem de internet formatında haber yazabilecek, hazırlayabilecek, sunabilecek bir yatkınlığa sahip olmak zorundadır. Mesai mevhumu gözetmeden çalışan, pratik şekilde içerik üreten internet medyası editörleri, muhabirleri, yasal boşluk nedeniyle özlük haklarından mahrum kalmakta, emeklerinin karşılığını alamamaktadır. 2000’li yıllardan itibaren gazetecilik baş döndüren bir hızla dijitalleşti. Akıllı telefonlardan, tabletlerden, bilgisayarlardan tek tuşla her türlü habere ücretsiz erişim imkanına kavuşuldu. Yazılı ve görsel medya, internet yayıncılığına zamanla ayak uydurdu. Gazete ve TV’ler, kendi resmi web sitelerinden bağımsız internet haber partallarıyla rekabete tutuştu. Değişim konusunda en katı kurallara sahip basılı gazeteler bile üretilen haberleri, yazıları online ortamda sunmak zorunda kaldı. Buna rağmen internet medyasıyla ilgili herhangi bir yasa yok’’ dedi.

Özgödek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sivil toplum kuruluşların şehrin gelişmesinde önemli bir yere sahip olduklarını söyledi.

 


Başlık