ERZURUM'A ANLAMLI YATIRIM...

.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gül Demet Say Kömeç Erzurum’da birçok kişinin tanıdığı bir isim…

Kendisi Amasya doğumlu…

1992 yılında Erzurum’a yolu düşüyor…

Devlet Hastanelerinde bir süre çalıştıktan sonra, 2007 yılında kurucusu olduğu Buhara Hastanesinde hizmet vermeye başlıyor…

 Dadaşlar diyarı,  kar şehri Erzurum, onun ikinci memleketi oluyor…

Yıllarca hizmet verdiği kentteki en büyük hayali olan at çiftliğini kazandırmak için yıllarca fizibilite çalışması yapıyor ve hayallerini gerçekleştirmek için zorlu bir yola çıkıyor…Sonunda hayallerini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyor. 

Onun hayallerinin gerçeğe dönüşmesiyle kentte yüz kişi  iş sahibi oluyor ve  kent turizminde yeni bir renk oluşuyor.

Mesleğiniz ne olursa olsun girişimcilik ayrı bir yetenektir, vizyondur…

Kadın girişimciler, girişimcilik konusuna daha farklı ve estetik bakış açısıyla yaklaşarak, büyük başarılar elde edebiliyor.

Bugün onun hayallerinin resmi adı Demet Hanımın At Çiftliği Binicilik ve İhtisas Kulübü.  Demet Hanım yeni kurduğu işletmesine kadın elinin değdiğini bir kez daha gösterdi.

Açılışa Erzurum Valisi Sayın Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın  Mehmet Sekmen olmak ürere alt belediye başkanları ve bürokratlarda yer alarak, bu başarıyı alkışladı. Erzurum Yeni Medya Derneği olarak bizlerde açılışta yer aldık.

Tesisin açılışında öyle beylik laflar edemedi Demet Hanım,  başarıları anlatılırken, duygusal anlar yaşadı,  Erzurum sevgisinden ve at binmenin psikolojik açıdan insanları rahatlattığndan bahsederek, doğaçlama bir hitap tercih etti.

Kentte yıllarca gazetecilik yapan biri olarak master yaptığım alan  olan ekonomi haberciliği hep ilgimi çekmiştir ve bu alanda tanık olduğum hikâyeler azmin ve rasyonelliğin her zaman kazandığını göstermiştir.

Gerçek memleket sevdalısı olmak hamaset yapmak değil, azimle yola çıkarak, imkânlarınız doğrultusunda hizmet ettiğiniz şehre yatırım yapmaktır.

Demet Hanım bugün o parayla batı illerinde daha çok getirisi olan yatırımlar yapabilirdi, yada elini taşın altına koymadan, sermayesini daha kolaycı ve risk faktörü olmayan kulvarlara yöneltebilirdi. Tercihi Erzurum oldu…

Yıllarca hizmet ettiği bu kente vefa borcunu bu şekilde ödedi.  Demet Hanıma toplum adına teşekkür ediyor ve bu başarısını alkışlıyorum…

Erzurum’da önemli bir eksik olan at çiftliği ve turizmle yan sektörlerinin entegrasyonu konusu bu yatırımla bir kez daha gündeme geldi.

Kentin sadece kamu sektörüyle kalkınması imkânsız önemli olan özel müteşebbisin desteklenmesi…

Yıllarca gazeteciliğin her alanında görev aldım, muhabirlik, haber müdürlüğü, köşe yazarlılığı ama ben en çok internet gazetemi kurarak, bir kişi bile olsa istihdama katkı sağlamayı sevdim.

Yaptığınız işle topluma yarar sağlarınızda en mutlu kişi siz oluyorsunuz.

Demet Hanımın At Çiftliği Binicilik ve İhtisas Kulübü, kafelerin, restoranların, at parkurlarının olduğu mekan profesyonel bir turizm alanı oldu. Üstelik 22 atın bulunduğu kulüpte binicilik eğitimide verilecek.

Her yaş ortalamasının gidebileceği kulüpte otizmli çocuklar için de eğitim verme planlaması yapılıyor.

Bu gibi başarılı yatırımların artarak devam etmesini umuyor, herkesi bu güzel tesisi görmeye davet ediyorum.

Dadaşlar diyarına yaptığınız bu anlamlı yatırım konusunda yolunuz hep açık olsun Demet Hanım, Bu başarınızın diğer Erzurum sevdalılarına da örnek olmasını umuyorum…

Gamze İSPİRLİ

 

 

 


Başlık

Anahtar Kelimeler: ERZURUM' ANLAMLI YATIRIM...