ERZURUM’DAKİ DOLU VE SEL TARIM ÜRETİCİSİNİ VURDU

.

Haber: Salih YALÇIN

 

Erzurum Aziziye Başçakmak Mahallesinde dün gece etkili olan dolu ve yağmur mahallede sele neden olurken,  dolu yağışı ekili alanları vurdu. Vatandaşlar kendi imkânlarıyla sel sularını boşaltmaya çalıştı.

Başçakmak Köyü Muhtarı Yavuz  Özdemir ,gece yarısı yağan doludan ekili arazilerinin zarar gördüğünü belirterek, oluşan selden dolayı ahırların sular altında kaldığını ifade etti.

Özdemir, dün geceden beri yağan dolu ve yağmurun tarlalara ve üretime zarar verdiğini belirterek, yetkililerden destek istedi.

Özdemir, şunları söyledi: ‘’Ekinlerimiz biçilecek vaziyette değil.  Köylülerimiz beni aradılar. Gece arazilerimizi ve sel geçen yerleri kontrol ettik, Şimdi bir daha geldik, gördüğünüz gibi dolu hep tahrip etmiş arpaların üzerindeki daneleri hep dökmüş büyük hasar oluşmuş, devletimizden yardım bekliyoruz köylü olarak mağduruz. Köylerimiz afet kapsamına alınsın, gereken destek verilsin’’

Köy sakinleri ise devletin selden zarar gören köylere yardım elini uzatmasını isteyerek, köylerde hasar tespiti yapılarak afet kapsamına alınmasını istediler.

 


Başlık

Anahtar Kelimeler: ERZURUM’ TARIM ÜRETİCİSİNİ VURDU