Niğde, gençleri sanatla buluşturuyor

Niğde Belediyesi'nin katkılarıyla ile sahne alacak olan "Çetin Ceviz" tiyatro oyunu gençlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)- Çetin Ceviz Tiyatro Oyunu 27 Kasım Cumartesi günü saat 19:00’da Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi 1923 nolu salonda sahne alacak. Ücretsiz olan etkinlikte köy okulları için kitap toplanacak. Oyunu izlemeye gelen izleyiciler okumadıkları kitapları belediye görevlilerine teslim ederek bu kampanyaya katılabilecekler. Tiyatro ile ilgili açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, "Şehrimizi bir sanat ve kültür şehri yapmaya kararlıyız. üm genç kardeşlerimi ve bütün vatandaşlarımızı etkinliğimize bekliyorum" dedi. 

OYUNUN KONUSU
"Mesleği kasaplık lakabı ‘Kibar Kasap’ olan Çetin Ceviz eşinin kendini aldattığı kişi olan Kemal'in evine onu öldürmek üzere gider. Fakat son derece zayıf ve mülayim kişiliği sonucunda değil öldürmek tam aksine adamla dost olur. Evin temizlikçisi Yeter'in olayları yanlış anlayıp aksettirmesi ile kahkaha tufanı başlar. Üstüne üstlük eşi Naciye'nin de o eve gelmesiyle daha da karmaşıklaşan olaylar, Kemal'in rahatlığı, Çetin'in kılıbıklığı ve Naciye'nin otoriter haliyle komedi oranını artırır. Son derece dürüst olan Çetin'in kendini polise ihbar etmiş olması dolayısıyla Yaşlı Kurt Komiser Şehabettin ve yardımcısı Selin'in eve gelmesiyle artık işin içinden çıkılamaz sonuçlar doğacak ve seyirciler gülmekten gözyaşlarına boğulacaktır."

Nami Esatgil’in yazıp yönettiği tiyatronun oyuncuları: Nami Esatgil, Tuna Arman, Murat Tavlı, Arzu Budak, Teoman Gelmez ve Efsane Geçen’den oluşuyor. 


Anahtar Kelimeler: niğde gençleri sanatla buluşturuyor